Hobby

Průvodce světem kávy

Sbírání kytiček

Káva – báječný nápoj, který pomáhá začít den nebo dobít energii, když jste unavení. Ale svět kávy může být také zajímavým koníčkem…

Káva je skvělý nápoj. Povzbudí, zahřeje a vytváří pouto mezi lidmi na schůzkách a u přátelských posezení. Nabízí se bezpočet možností, jak ji připravit, ale také jak si s ní hrát a jak si ji co nejlépe vychutnat. Můžete ji i degustovat podobně jako víno.
 
Stále více lidí se o kávu zajímá, snaží se sehnat kvalitní kávu a investuje nemalé prostředky do přístrojů pro domácí přípravu kávy. Na českém knižním trhu přitom stále chyběla kniha, která by přehledně shrnula vše, co o kávě potřebujete vědět. Nakladatelství Smart Press proto připravilo Knihu o kávě, jejíž autorkou je odbornice na slovo vzatá – Petra Veselá.
 
 

 

Petra Veselá kávě rozumí. Několikrát vyhrála mistrovství republiky v přípravě kávy a reprezentovala na mistrovství světa, má vlastní kavárnu a pořádá školení o kávě. Proto přijala nabídku na napsání knihy a pustila se do ní skutečně poctivě – při přípravě kapitoly o plantážích sháněla informace u pěstitelů a dovozců kávy, kvůli textu o pražení kávy se vydala do italské pražírny kávy Vescovi, všechny recepty na kávové nápoje „otestovala“ na návštěvnících své kavárny nebo na soutěžích ve vaření kávy.

 
Díky tomu všemu vznikla obsáhlá publikace, která obsahuje spoustu zajímavých informací pro běžné spotřebitele i pro odborníky. Dozvíte se, jak se káva pěstuje, sklízí a zpracovává, jak se praží a mele a jaký vliv mají tyto fáze na výslednou chuť. Část knihy se věnuje vlastní přípravě kávy – Jak má vypadat správné espresso nebo cappuccino? Co znamenají názvy na kávovém lístku? A jak si skvělou kávu připravit i doma? Co je to french press, chemex nebo vakuum pot? V této knize najdete kromě odpovědí na tyto otázky také skvělé recepty na kávové nápoje i rady pro nákup, uchovávání a přípravu kávy nebo tipy na dobré kavárny.
Více na www.smart.cz.
 
Připravila: Šárka
Foto: Nakladatelství Smart
8. 12. 2010
 
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků