Společnost

První český nekonečný seriál Rodinná pouta odstartoval kariéru mnoha herců

Sbírání kytiček

Právě v těchto dnech slaví seriál, který byl později přejmenovaný na Velmi křehké vztahy, dvacet let od uvedení prvního dílu. A dílů bylo na konec 550. Pro sestry Bártovi, které ho psali, to byla mimořádná příležitost, které se chopily se ctí.

Jemná dáma Dana Morávková dostala roli, která byla jejím opakem

Drsnou podnikatelku Andreu Rubešovou hrála Dana Morávková, která je naopak velmi milá žena. Splnil se jí prý její sen a natáčení si užívala, přestože kvůli němu musela změnit image. „Tenkrát mi diváci hodně posílali dopisy. Mysleli si, že jsem taková jako Andrea. Ambiciózní, bohatá, že všechno zařídím a že pro Andreu není nic problém. Chlapi mi psali, že mě zkrotí…“ vzpomíná s úsměvem na dobu natáčení. Jejího manžela hrál Roman Štolpa, se kterým si výborně sedli.

Role mrch Alici Bendové už zůstaly

Pro herečku Alice Bendovou byla Rodinná pouta první velkou šancí: „Původně mi byla nabídnuta role Andrei, ale protože jsem neměla tolik zkušeností, tak jsem řekla, že bych raději něco méně náročného. A byla mi přiklepnuta Simona Pražáková, která byla pěkná mrcha – v rámci role jsem byla milenkou snad všech chlapů v rodině Rubešových, kromě pana Kačera! Možná že právě díky Simoně jsem od té boby obsazována převážně do rolí mrch

V Rodinných poutech hrála i Hana Zagorová

Do té doby se u nás točily seriály, které měli 13 dílů a natáčení Rodinných pout bylo novinkou. Všichni herci tak vstupovali na neprobádané území. Mnoho z nich do té doby bylo poměrně neznámých a seriál je katapultoval mezi hvězdy. Kromě toho se ale v seriálu zahráli i umělci zvučných jmen, například Jiřina Jirásková, Hana Zagorová, Eva Pilarová, Simona Krainová, Juraj Jakubisko či Yvonne Přenosilová – nebo například sestra jedné z hlavních představitelek, Alice Bendové, Andrea, která je jinak cukrářkou.

Hana Zagorová a Lenka Termerová
Hana Zagorová a Lenka Termerová

Kdo je první, na toho se nezapomíná

Kateřina Bártů přiznává, že při obsazování rolí v seriálu oslovovali neznámé herce: „Všichni byli mladí a nadšení,“ popisuje. „Vždy jsme připravily seriál na rok, to bylo kolem 100 dílů, a pak se vždy jednalo o dalším pokračování.“ A přestože byl seriál nadmíru úspěšný, rozhodli se po šesti letech skončit. Když si televize Prima osmadvacetileté scénáristky vybrala, tak trochu riskovala, ale vyplatilo se. Po Rodinných poutech přišly a stále přicházejí nové nekonečné seriály. Ale Rodinná pouta byla první!

Připravila: Šárka Schmid

Zdroj informací: Prima, Šárka Schmidtová
Zdroj fotografií: Prima
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků