Domácnost

Redakční testování: samožehlící skříň Tefal Care For You

Sbírání kytiček

Jak správně vydezinfikovat prádlo? V létě je ideálním pomocníkem sluníčko. Už naše babičky to dobře věděly a své prádlo sluncem bělily, a to nejen z estetických důvodů. Ultrafialové záření, které sluneční světlo obsahuje, má přirozeně dezinfekční účinky.

Proto bychom měli čas od času vyndat peřiny na sluníčko i my. Co ale dělat, když tuto možnost nemáme? Tady přichází na řadu samožehlící skříň Tefal Care For You. Nejenže z prádla odstraní veškeré nerovnosti, ale zároveň silou páry provede i dokonalou dezinfekci, a navíc eliminuje nepříjemné pachy!

Žehlení

Ještě, než se dostaneme k dezinfikování a odstraňování pachů, vyzkoušeli jsme, jak umí samožehlící skříň žehlit. Nutno zmínit, že v redakci jsme příznivci páry a samožehlící skříň nás nadchla. Už jsme od Tefalu testovali ruční napařovač oděvů a vertikální napařovač oděvů. U všech tipů nás vždy nadchne, že nemusíme vyndávat žehlicí prkno. Jediné, co jsme od Tefalu ještě nevyzkoušeli je typický parní generátor na žehlení. Je nám jasné, že záleží na množství páry.

Samožehlící skříň je vizuelně hezké zařízení a je potřeba na něj mít místo. Stačí vám 83 x 32,4 cm. Na vyzkoušení, co umí, jsme vybrali vyprané tričko a zmuchlanou, silnější mikinu s kapucou. Na tričko jsme dle návodu umístili svorky na vyrovnání prádla. Svorky se trošku hůře otevírají a opravdu prádlo vyrovnají, takže pozor u vlny a jemných materiálů. Svorky raději nedávejte. Mikinu jsme vložili bez svorek. Nastavená doba napařování je 10 minut, můžete přidávat po pěti minutách. Doporučená doba pro většinu oděvů je 20 minut. Pro začátek jsme zvolili 10 minut, abychom viděli, co to udělá. Než jsme si všichni udělali kávu, bylo hotovo. Dobře se vyžehlilo i tričko i mikina. Deset minut očividně stačí. Možná, pokud budete mít nějaký přesušený kousek, bude to chtít delší čas.

Odstranění pachů

Pára je skvělá, i pokud máte nějaký kousek oblečení dlouho ve skříni a už moc vábně nevoní. Napařovací skříň na to dokonce má svůj program. Vedle páry pro žehlení, která také už prádlo osvěží, má i program sanitize na odstranění pachů. Ten redukuje pachy a zabíjí viry a bakterie. Ideální pro čištění psího pelíšku a dětských hraček.

Dovedeme si i přestavit situaci, kdy pospícháte na nějakou akci a roztrhnou se vám poslední silonky. Ve špíně máte ještě jedny, ale nestíháte je přeprat. Pokud je proženete programem sanitize, nemusíte se bát je použít. A to je další důvod, proč si nás pára získala. Nezničíte si žádné oblečení. Nemáme rádi žehlení přes hadr, kdy pečlivě posouváte hadr a žehlíte a ono se to někde jinde zase trochu zmuchlá. Na to je napařovací skříň ideální. Prádlo jen zavěsíte na ramínko a pustíte. Ideální pomocník, pokud potřebujete osvěžit a vyhladit košili, kostýmek nebo rolák ze skříně. O společenských šatech z jemného materiálu ani nemluvě. Ještě slíbená desinfekce.

Dezinfekce zavazadel po cestování

Přijeli jste právě z delší cesty, pobývali jste mimo domov nebo se vaše děti právě vrátily od babičky? A teď si lámete hlavu s tím, co s kufry a taškami, které při přepravě ledacos zažily… Není nic snadnějšího než zavazadlo vložit do Tefal Care For You a zapnout program Pára, během několika minut bude váš kufr opět hygienicky čistý a vy ho můžete uklidit zpět do šatníku.

Dezinfekce šatů a obleků po svatbě či plesové sezóně

Po každé plesové radosti či jiné společenské akci je třeba postarat se o krásné šaty a obleky, ve kterých jste protančili večer na parketě. Cesty do čistírny a z čistírny si nyní můžete ušetřit. Stačí po akci vložit šaty do žehlící skříně Tefal Care For You a máte je za pár minut připravené na další sezónu.

Dezinfekce látkových či plyšových hraček

Dezinfekce dětských hraček nikdy nebyla jednodušší a šetrnější! S oblibou do nekonečna odhozená hračka z kočárku nebo milovaní umolousaní plyšáci, kteří nesmějí ani na minutu chybět během hry natož, aby se točili v bubnu pračky! Jakékoli plyšové či látkové hračky můžete s klidem v duši vložit do Tefal Care For You, rychle a nepozorovaně se o všechny miláčky postará, zatímco vaše děti budou spát.

Neničte si boty v pračce!

Jistě víte, že i boty by se měly dezinfikovat, ale ruku na srdce, kdo nosí boty do čistírny? Když je vyperete v pračce, materiál ztrácí formu a ke všemu trvá opravdu dlouho, než dobře vyschnou. Tefal Care For You se o boty postará! Až 99,99 % bakterií a choroboplodných zárodků je pryč! Tefal Care For You lze také využít, jestliže se vrátíte z venku a tenisky máte mokré od deště nebo zpocené po sportu, Tefal Care For You je za několik minut vysuší a vy je můžete okamžitě znovu použít.

Dezinfekce pelíšků pro domácí mazlíčky

Vaši domácí mazlíčci si zaslouží mít své pelíšky voňavé a čisté a vy si zasloužíte klidné spaní beze strachu z choroboplodných zárodků, které mohou být přenášeny v srsti vašich čtyřnohých přátel. I v tomto případě vám pomůže Tefal Care For You!

Pár poznámek k používání

Na začátku jsme si nastavili výšku skříně zbytečně vysoko. Pokud máte menší kousky, přizpůsobte jim velikost. Spotřebujete méně páry. Skříň se velmi jednoduše ovládá dálkovým ovládáním. Dávejte na něj pozor, bez něj nejde skříň pustit. Pokud ho přeci jen ztratíte, můžete si v servisu koupit nové. Balení obsahuje i úložný box na všechny doplňky, kterou vložíte dovnitř, skříň zavřete a je uklizeno. Doporučená cena je 16 999 CZK.

Připravila: Katka Soušková

Zdroj informací: Tefal
Zdroj fotografií: Tefal
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků