Krása

Řídnoucí vlasy vás už trápit nemusí

Sbírání kytiček

Vlasy jsou korunou krásy. Jenže ne každý z nás má to štěstí, že jsou jeho vlasy bez chybičky. Mnoho lidí trápí řídnoucí vlasy nebo dokonce lysiny či pleš. A ani zdaleka se tento problém netýká pouze mužů. V Česku se s ním setkává dokonce 35% žen. Nechce se vám nosit paruku? Odborníci mají inovativní řešení.

Důvodem řídnoucích vlasů jsou zejména genetické predispozice, hormonální výkyvy, určité nemoci, se kterými se ztráta vlasů pojí, užívání léků i životní styl. Ženám vypadávají vlasy při stresu, při kojení nebo při užívání antikoncepce.

Vlasy jsou ozdobou ženy, a pokud ji začnou trápit lysiny, může to vážně narušit její psychiku. Jedním z řešení je paruka, ale ta kvalitní bývá cenově náročná (cca od 15 000,-Kč) a značně omezuje aktivity nositelky. Transplantace je zase příliš bolestivá a ne vždy dopadne tak, jak si žena přeje. Vyřešit problémy s pleší dokáže metoda RealHair, kterou vynalezli odborníci z Univerzity v Padově a z Polytechnické univerzity v Miláně přišli.
Jedná se o biokompatibilní polymerové vlasové štěp. Základem je speciální hypoalergenní polymerová kůže, která je díky modernímu počítačovému systému vyrobena každému klientovi na míru. Tato kůže ze speciálně upravených polyuretanových molekul je naprosto kompatibilní s pokožkou hlavy, je zcela prodyšná a nijak nebrání přirozenému metabolismu pokožky, k níž přisedá.

 

„Do této syntetické kůže jsou jeden po druhém ručně vetkány 100% přírodní lidské vlasy shodné s barvou a strukturou vlasů klienta. Vlasy nikdy nebyly barvené nebo jinak chemicky ošetřené, a tudíž jsou naprosto zdravé,“ říká lékařka Olga Shalamová, dermatoložka a tricholožka kliniky estetické medicíny Mediestetik, která metodu RealHair, vhodnou jak pro ženy tak pro muže, provádí v Česku jako jediná. Vlasový štěp je posléze pomocí speciálního léčivého gelu připevněn k lysému místu na hlavě tak, že dokonale přilne a přestane být odlišitelný od svého okolí.

Absolutní svoboda pohybu
Nejde jen o estetickou záležitost, nýbrž i o záležitost funkční, která poskytuje absolutní svobodu, co se běžných denních činností týče. S těmito vlasy můžete nadále provozovat náročné sporty, chodit plavat, potápět se, vlasy splétat do oblíbených účesů, natáčet kulmou a samozřejmě navštěvovat kadeřníka upravit účes nebo barvu. Náhrada se chová jako vlastní vlasy a nebude na pohled ani na pohmat odlišitelná. i barvit. Při správné a pravidelné údržbě náhrada vydrží ve stejné podobě a kvalitě až tři roky. Po této době je možno ji obnovit podle klientovy stávající situace.

Víte, že…

  • Průměrně roste člověku na hlavě 100 tisíc vlasů. U zrzavých lidí je to o 20 tisíc méně, naopak u blonďatých je to o 40 tisíc vlasů více.
  • Na každý centimetr čtvereční se vtěsná až 120 vlasů.
  • Vlas vyroste o 0,35 mm za den a tudíž průměrné množství vlasů narostlé za jeden den činní 35 metrů.
  • Střední průměr vlasu je 0,07 mm.
  • Každému člověku za den vypadne kolem 100 vlasů, po umytí to může být až 300.

 

Připravila: redakce

Foto: Mediestetik

6.4. 2015

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků