Děti

Rodičovské dilema: Vozit, nebo nosit?

Když přijde na dětské vybavení, mají dnešní rodiče nespočet možností. Jak si ale mezi nimi vybrat? Je lepší pořídit kočárek, nosítko, šátek nebo všechny možnosti? Zjistili jsme, jaké jsou jejich přednosti i nevýhody!

Šátky a nosítka: Je to jenom trend?

Šátky na nošení dětí jsou stále populárnější. A ač se může zdát, že se jedná o trendy vymoženost posledních let, ve skutečnosti se jedná o návrat ke starým tradicím. Na rozdíl od kočárků poskytují šátky na nošení dětí tolik potřebný kontakt mezi rodičem a děťátkem. Dítě nošené v šátku nepotřebuje pláč k tomu, aby přitáhlo matčinu pozornost, a proto jsou děti nošené v šátku zpravidla klidnější. Maminkám navíc šátek poskytuje volné obě ruce a také odpadá nepohodlné manévrování s kočárkem.

Tip: Šátky na nošení dětí a nosítka na děti mají stejné výhody. Šátek je vhodný už pro miminka od narození, ale nosítko až pro odrostlejší dítko.

A co nevýhody? Hlavní nevýhodou může být poměrně velká zátěž, kterou rostoucí dítě představuje. Proto pokud se rozhodnete nosit své dítě v šátku, začněte hned po narození – pro vaše tělo to pak nebude takový šok. Nezapomeňte také, že je nutné používat výhradně šátky určené k nošení dětí!


Kočárek: Klasika, bez které to asi nepůjde

I maminky, které se rozhodnou své dítko nosit v šátku, se bez kočárku nejspíš neobejdou. Ale na rozdíl od maminek, které budou muset pořizovat kočárky hned dva (jeden hluboký pro novorozené miminko a pak sportovní, když dítko odroste), vám postačí kočárek sportovní. Sportovní kočárky totiž oceníte hlavně v době, kdy už bude vaše dítko na nošení v šátku už příliš těžké, ale ještě nezvládne ujít delší vzdálenost po svých.

Nevýhody kočárků jsou už nasnadě. Neposkytují kontakt s matkou, který je zvláště pro novorozené děti tolik potřebný. Kromě toho není s kočárkem pohyb po městě vůbec snadný. Obrubníky, stupínky do autobusu, příliš úzké uličky v obchodech – to vše jsou překážky, které s kočárkem sice překonáte, ale bavit se u toho rozhodně nebudete.

 

Připravila: komerční prezentace
Foto: iStock
29. 4. 2015
 


Diskuze: příspěvků