Filmové novinky

Rozálie a Josefína Prachařovi dostaly skvělou příležitost v seriálu Lež na pláži

Sbírání kytiček

Obě jsou známé díky svým rodičům, Lindě Rybové a Davidu Prachařovi, s nimi si v osmidílném seriálu Lež na pláži zahrály další mladé a neokoukané tváře.

Děj se odehrává na chorvatské pláži, ale než se hrdinové, majitelé úspěšného IT start-upu Hynek, Gabriel a Štěpán, kteří utíkají před mafiánským bossem z Prahy, dostanou na místo určení, změní svoji identitu a stanou se barmany. Rádi by ve své cestě pokračovali, ale potkají tři česká děvčata – a plány se mění. Nebo ne?

Vina vína za to může

Když produkce hledala ženské představitelky, všimla si hry Vina vína, kterou daly dohromady a uváděly právě Rozálie a Josefína a s nimi Sofie Höppnerová, dcera herečky Ivany Jirešové. Všechny tři jsou absolventkami konzervatoře. A když si tak dobře porozuměly při uvedení své autorské hry, mohly by si rozumět v seriálu. Sofie představuje Hanku, takzvanou animátorku – tuhle funkci už mnozí ze svých dovolených známe – a natáčení ji moc bavilo: „Chorvatsko byl bonus k tomu všemu, člověk zapomene na okolí a je v úplně jiném světě. Animátorka mě bavila, děti miluju a klidně bych takhle trávila dovolenou!

Herecké geny Prachaře a Rybové se nezapřou

Josefína Prachařová, která hraje Adélu, dceru majitele hotelu (Martin Trnavský) to upřesnila: „V divadelním představení Vina Vína Sofie hraje, já v něm tančím, Róza ho režírovala a všechny společně jsme tuto divadelní hru napsaly.“ Rozálie ji prý jako starší sestra při natáčení v Chorvatsku hlídala. Směje se, že při výběru postav (hraje Jarmilu, delegátku cestovní kanceláře) byla až ta třetí! Holky už byly vybrány a produkce sháněla poslední do party, tak mi přišla zpráva, zda bych se nechtěla přijít ukázat. Vyšlo to a odletěla jsem na dva měsíce pryč. Rozhodně to pro mě nebyla žádná dovolená. Hodně jsem se musela soustředit. Já osobně jsem nikdy nejela na dovolenou s agenturou, takže má inspirace Jarmily byla spíš z letušek. Jako delegátka bych pracovat nemohla, ale třeba se to časem změní. Byla jsem ráda za ty dva měsíce i proto, že jsem mohla odjet se sestrou.“

Rozálie a Josefína Prachařovi
Rozálie a Josefína Prachařovi

Tři krásní chlapi na pláži

I hlavní mužské postavy, respektive jinošské, hrají poměrně neokoukané tváře. Radek Melša, který kvůli představení v divadle musel během natáčení osmnáctkrát letět do Prahy! Zajímavé je, že k herectví se dostal přes historický šerm, který miluje. Dnes hraje ostravský rodák v pražských divadlech. Druhý v pořadí Daniel Kadlec se projevil jako dobrodruh: „Byla to pro mě krásná cesta do neznáma. Odjel jsem na dva měsíce s batůžkem na zádech. Bylo toho docela dost. Během natáčení jsem řešil školu, protože jsem na filmové režii v Písku,“ svěřil se. A nakonec Filip Červenka, který na sebe prásknul, že byl rád, že hraje dvojici se Sofií, je už poměrně ostřílený matador – už jako student konzervatoře si zahrál v seriálu Most!

Seriál má za sebou zatím jen dva díly, takže je nejvyšší čas do něho naskočit. Pobavíte se a taky můžete posoudit, nakolik naše tři děvčata padla daleko od stromu!

Připravila: Šárka Schmidtová

Zdroj informací: Prima, Šárka Schmidtová
Zdroj fotografií: Prima
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků