Bydlení

S čím vám pomůže bytový designér: navrhne ideální řešení a zařídí realizaci

Služby bytového designéra pomohou a ušetří čas nejen při zařizování novostaveb, ale i při úpravě interiéru starších bytů nebo domů, které se jejich majitelé rozhodli proměnit či modernizovat.

Bytový designér vám především pomůže se na váš byt podívat ze zcela jiného pohledu, novýma očima. Má přehled o možnostech, které současný trh nabízí. Pomůže vám vybrat takové řešení, které nejlépe vyhovuje vašim požadavkům a je vhodné pro váš interiér. Bytový designér je profesionál s dokonalou znalostí trendů, druhů a typů materiálů, jejich použití a možností kombinací.

Jak se pozná dobrý interiérový designér

Na začátku se s vámi sejde, nejlépe přímo u vás doma, a probere s vámi vaše představy. Jak o stylu interiéru, tak i o jeho funkčnosti. Bude se vás hlavně ptát, jakým způsobem jednotlivé místnosti používáte a co se vám líbí. Často vám hned na začátku řekne, jestli je vaše představa budoucího řešení vhodná a proč. Přímo na místě by vám také měl říci svoji představu.

Následně už může začít s daným prostorem pracovat. Designér začíná půdorysným řešením interiéru. Pak vytváří dvourozměrné nebo třírozměrné modely, které vám dají představu, jak bude finální interiér vypadat. Výhodou modelů je možnost demonstrace různých variant uspořádání interiéru a hlavně jeho barevných kombinací.

Součástí interiérového návrhu je také seznam nábytku, zařizovacích předmětů, osvětlení a dekorací. Pokud se nábytek vyrábí na míru, měl by designér připravit technické podklady pro výrobu a tu přímo koordinovat s dodavateli. Samozřejmostí by mělo být doporučení vhodného řemeslníka.

Stále přibývá zákazníků, kteří chtějí proměnu interiéru takzvaně „na klíč“. V tom případě designér koordinuje jak výrobu, tak i nákup nábytku a interiérových doplňků a všechny práce v interiéru.

Výhodou dobrého designéra je jeho nezávislost, protože by neměl nikdy být distributorem nábytku nějaké značky, který vám chce prodat. Zná celý trh a vždy vám doporučí to nejvhodnější. Na rozdíl od kuchyňského či koupelnového studia, které vám sice udělají „ten nejlepší“ návrh pro váš byt či dům, ale jen a pouze pokud budou všechny prvky zakoupeny právě u nich v obchodě.

Cena za práci bytového designéra

Tady záleží na mnoha faktorech a cena je vždy individuální. Každopádně po první schůzce by měl zákazník dostat cenovou nabídku. Samozřejmě v několika alternativách podle rozsahu návrhu. Některá studia mají na svých stránkách cenové rozmezí nebo příklady interiérů, které dělali s konkrétní cenou. Každopádně se dobrý designér vyplatí, protože vám nejen přesně poradí, jaké interiérové zařízení si pořídit, ale i kde se dá koupit. Hlavně vám ušetří spoustu času a nervů. Namísto strávení celého víkendu objížděním obchodů s nábytkem a hledáním “toho správného“ kusu nábytku vám stačí zajet do jednoho obchodu, zaplatit předem objednaný interiérový prvek a zbytek víkendu můžete trávit s přáteli či rodinou.

Autor: Jana Blažková

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Zdroj informací: Home Deko
Zdroj fotografií: Pixabay

Diskuze: příspěvků