Cestování

S kamarádkami do Thajska: Zažijte dovolenou svého života!

Sbírání kytiček

Jezdíte prstem po mapě a usilovně přemýšlíte nad tím, kam na dámskou jízdu s partou nejlepších kamarádek? Zapomeňte na wellness (tam vezmete manžela/partnera), sbalte si jen to nejnutnější (plavky a kreditku) a vydejte se směrem do jihovýchodní Asie.

Co byste řekla na nezapomenutelnou dovolenou v Thajsku? Prozradíme vám pár důležitých detailů a tipy na místa, kde si to společně užijete ze všeho nejvíc. 


Bez cestovky je to levnější a zábavnější 

Zavřete katalog se zájezdy, nebudete ho totiž potřebovat. Dovolená v Thajsku vás vyjde mnohem levněji, když si letenky a ubytování rezervujete sama (např. přes Skyscanner.cz, Booking.com apod.). Navíc by byla škoda, kdybyste celou dobu strávily na jediném místě. V Thajsku je stále co objevovat a jedině tak si domů odvezete nespočet zážitků. 


Kdy vyrazit? 

Do Thajska můžete vyrazit kdykoliv – po celý rok zde panují vysoké teploty a vlhkost. Nejméně srážek a nejvíce prosluněných dní však zažijete v období hlavní turistické sezóny, která trvá od přelomu listopadu/prosince do konce února. Od května do října však v pobřežních oblastech často prší.

Projděte si malebné Thajské pláže s azurově čistým mořem

Koh Phi Phi – souostroví, kde se natáčela Pláž 

Osvěžte si paměť a pusťte si alespoň úryvek z nezapomenutelného snímku Pláž. Souostroví Koh Phi Phi zažívá díky Leonardu DiCapriovi zlaté časy, což je možná trochu na škodu, protože je zde docela nával. 


Přestože dnes souostroví Koh Phi Phi působí trochu kýčovitě, stále jde o jednu z nej (a pro někoho nej nej) destinací. Klidu si zde neužijete, ale o to více se budete bavit. Ať už jde o výlet dřevěnou loďkou na legendární Maya Bay nebo kurzy potápění (i v češtině!), atmosféra je zde nezaměnitelná.

Svezte se tradiční dřevěnou loďkou na legendární Maya Bay

Poloostrov Railay – klid, mír a relaxace 

Na Railay vede lodní spojení z města Krabi, které je mimochodem hlavním městem stejnojmenné provincie. Poloostrov je charakteristický poklidným tempem, bělostnými plážemi a krásnými skalními panoramaty. Podle turistických průvodců jde o jedno z mála míst, kde si lze v dnešní době oddechnout a zameditovat. Musíte si však pospíšit, protože i sem míří rok od roku více turistů – zatím jsou pláže ještě poměrně prázdné, ale kdo ví, jak to bude na Railay vypadat za pár let. 


Ostrov Koh Tao

Stylové plážové kluby a levné potápění Ostrov Koh Tao není příliš rozlehlý (projdete ho i pěšky), ale o to rychleji se do něj zamilujete. Pravděpodobně se na něm zdržíte déle, než jste původně předpokládali – především díky velmi levným potápěčským kurzům, které mají celosvětovou platnost. 


Nejlépe zapaříte v klubech na Sairee beach, kde se jich nachází většina. Svobody si užijete na téměř opuštěné pláži Freedom Beach, ke které se dostanete přes rozlehlé kokosové háje.

Pláž na ostrově Koh Tao

Proč vlastně do Thajska? 

Ať už si do itineráře zaznamenáte některý z výše uvedených ostrovů, nebo nakonec zamíříte někam jinam, dovolená v Thajsku ve vás zanechá něco výjimečného. Kombinace úžasné přírody, osobité architektury, přátelských domorodců a přijatelných cen je zkrátka nepřekonatelná. Jihovýchodní Asie vás pohltí a napřesrok (nebo ještě dříve?) určitě pojedete znovu. 


Tip: Aktuální informace o vízech, bezpečnostní situaci a další důležité informace najdete na stránkách MZV.


A nezapomeňte se pojistit! 

Letět za exotikou a nepojištěná? Levné cestovní pojištění celkové výdaje na dovolenou zvýší jen nepatrně a vy získáte jistotu, že vám pojišťovna v případě zdravotních komplikací nebo jiných nesnází pomůže. Při výběru pojišťovny buďte nekompromisní a vyberte si tu, která má nejvýhodnější podmínky pro cestovní pojištění.

Užijte si dovolenou v Thajsku naplno

On-line cestovní pojištění vyřídíte z pohodlí domova, třeba jen pár desítek minut před cestou na letiště. Uhradíte-li částku kartou, smlouva začne platit okamžitě. A pak už jen hodit všechny starosti za hlavu a alespoň na pár dní žít jinak!


KP

Foto: Ergo

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků