Děti

Šance pro maturanty

Máte doma maturanta, který se nedostal na vysokou školu? Byli byste rádi, kdyby začal někde studovat? Podívejte se, zda by vám vyhovovalo studium na Vyšší odborné škole cestovního ruchu, na kterou máte ještě do konce září možnost se zapsat.

V posledních letech dynamicky roste zájem o studium na vysoké škole, na které dnes neodchází patnáct procent populačního ročníku jako před dvaceti lety, ale více než 60 procent. Ke studiu na vysoké školy se v roce 2009 hlásilo 146 tisíc uchazečů, jež podali celkem 325 tisíc přihlášek, přijato jich ale bylo jen 105 tisíc. Jaké šance má 41 tisíc neúspěšných uchazečů?

Většina přijímacích řízení na vysoké školy už proběhla, přesto lze stále podat přihlášku na vyšší odbornou školu (VOŠ) nebo třeba na školu jazykovou. Například VOŠ cestovního ruchu sídlící v Praze na Ortenově náměstí zájemce o studium v případě volných kapacit neodmítne dokonce ani v září. „Snažíme se dát příležitost i těm zájemcům o vzdělání, kteří neuspěli při přijímacím řízení na vysokou školu. Naše výuka je na podobně vysoké úrovni, učí u nás vysokoškolští profesoři, naši studenti navíc během tří let získají mnoho praxe na stážích,“ upozorňuje na výhody VOŠ ředitel Libor Bastl. Při dokončení tříletého studia na VOŠ získává absolvent titul diplomovaný specialista, DiS. Více informací na www.voscr.cz.

Připravila: Katka
Foto: VOŠ cestovního ruchu
10.9.2010
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.


Diskuze: příspěvků