Akce

Seni Cup 2013: komu můžete dnes fandit?

Sbírání kytiček

Máte rádi pohyb a fotbal zvlášť? I když někdy ani profesionálům nejde tak, jak byste rádi? Pak o to více oceníte snahu všech sportovců s mentálním postižením, kteří se dnes sjedou do Havlíčkova Brodu. Přijďte je povzbudit!

Stručně a jasně – začíná se už v 9.30 hodin, ale protože klání budou probíhat celý den, můžete se přijít podívat i později. Kam? Na fotbalový stadión FC Slovan Havlíčkův Brod (Ledečská ulice). Slavnostní vyhlašování výsledků se plánuje na odpoledne, kolem 15.30 hodin.

Sportovat hravě a zdravě

Seni Cup je mezinárodní fotbalová liga mentálně postižených osob, která se rok od roku těší stále větší oblibě. A není divu, každý si přece chce zasportovat, pobavit se a také dokázat, že něco umí. Tento projekt je ovšem ojedinělý; tady se hraje o úplně jiné ceny, než jsme v běžném životě zvyklí. Výhrou je totiž už samotný fakt, že i ti, kteří nejsou úplně v kondici, můžou pro sebe udělat hodně dobrého.

Legenda na stadiónu

Podpořit turnaj Seni Cup pomůže i fotbalová legenda Antonín Panenka, který tu navíc předvede exhibici. V Havlíčkově Brodě se však dnes nikdo nebude nudit, protože kromě zápasů je pro soutěžící i diváky připravený další doprovodný program, včetně hudby nebo občerstvení. Záštitu nad akcí převzala Asociace poskytovatelů sociálních služeb, podporuje ji rovněž Konto bariéry. Oficiálním partnerem se stalo město Havlíčkův Brod.

Chcete vědět více?

Z každého přihlášeného zařízení pro osoby s mentálním postižením se turnaje zúčastní jedno mužstvo ve složení čtyři hráči, brankář a dva náhradníci. Hraje se na hřišti pro malou kopanou, utkání trvá 2×10 minut a nemyslete si – zápasy budou řídit profesionální rozhodčí. Tak neváhejte a pokud to nemáte daleko, přijďte fandit – tihle sportovci si to zaslouží!

Komerční prezentace
Foto: archiv Seni Cupu
22. 5. 2013
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků