Rodina

Sexuální hrátky: Na co si dát pozor?

Sbírání kytiček

Milování je jednou z nejpříjemnějších aktivit, které si dopřáváme. Ale i během sexu se můžou stát všelijaké nepříjemnosti, proto neškodí vědět, na co si dát pozor.

Nejde jen o zablokovanou páteř či namožené svaly. Známá je rovněž zlomeninu penisu, byť v tomto případě skutečně nejde o zlomeninu, ale o fakt, že se penis zalomí a dojde k natržení topořivých tělísek. Stát se zkrátka může ledacos.

 

Bolestivé oděrky

Lidé si myslí, že oděrky na sliznicích vznikají zásadně při poněkud razantním sexu, ale pravdu hledejte jinde – na závadu je hlavně déletrvající milování. „Sliznice po nějaké době vysychají a vznikají oděrky u obou partnerů,“ uvádí Zuzana Nedvědová z webu sexbezhranic.cz. Co s tím? Odbornice radí předcházet těmto potížím použitím lubrikačního gelu. A když už je pozdě, pak pomůže hojivá měsíčková mast a několik dnů sexuálního půstu.

 

Průvan v pochvě

Každý máme jiné libůstky, a některé pány může bavit, když třeba partnerce foukají do pochvy. Není to ale dobrý nápad. „Vzduch totiž nemá jak uniknout, a tak se velmi rychle šíří dělohou a vejcovody až do břicha a do střev. V důsledku toho může dojít k situaci, kdy žena musí být operovaná se slepým střevem nebo žlučníkem. Pokud tedy vašeho partnera něco takového napadne a vás posléze začne bolet břicho, okamžitě zajděte za svým gynekologem,“ varuje odbornice.

 

Intimní chvilky jen ve dvou

Tímto vám nechceme rozmlouvat sex třeba ve třech, jen upozorňujeme na potenciální nebezpečí v podobě čtyřnohých mazlíků u lože lásky. Pes, ale i kočka mají tendenci svého páníčka chránit, a těžko mu vysvětlíte, že nevzdycháte bolestí, nýbrž rozkoší. Vyvarovat se škrábanců nebo pokousání jde přitom docela snadno – zavřete mazlíka do jiné místnosti, nebo se v ložnici zamkněte.

 

Poševní křeč

Věřili byste, že poševní křeče dokážou doslova uvěznit penis v pochvě? Je to tak a dokonce nejde o vzácný případ. „Nejčastější příčinou je psychika, kdy má žena nějaké trauma buď ze sexuálního styku, nebo z konkrétní polohy,“ podotýká Zuzana Nedvědová. V tom lepším případě křeč sama odezní, ovšem někdy ne a pak nezbývá, než rychle shánět pomoc odborníka – lékaře, který aplikuje ženě injekci na uvolnění svalů.

 

Natržená uzdička

Všechno chce tu správnou míru, což platí i v případě sexuálních hrátek, včetně dráždění partnerova penisu rukou. Přílišná horlivost může způsobit natržení uzdičky – kůže, která spojuje předkožku se žaludem. „Důležité je okamžitě zastavit krvácení ledováním a obvazem. A zase je nezbytné vyhledat lékařskou pomoc. Podle míry natržení lékař může zvolit chirurgický zákrok,“ nabádá odbornice. A dodává, že kdyby se muž spoléhal, že se poranění zhojí samo a uzdička byla zcela utržená, v dalším sexuálním životě mu hrozí problémy se vzrušivostí.

Připravila: Marcela
Foto: iStock
25. 4. 2016

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků