Shivaloka: spirituální šperky

Poslední rok jsem si velmi oblíbila Hatha jógu. Cvičení mě naplňuje a uklidňuje. Cítím se po něm báječně. Jóga se stala mým ranním rituálem a slunce tak zdravím pravidelně. Při jedné z návštěv komorní hodiny Hatha jógy jsem si všimla vitríny. Před tím jako by tam nikdy nebyla, prostě jsem ji přehlížela. Vitrínka skrývala zajímavé korále, které upoutaly mou pozornost. Poutaly tak silně, až jsem se přistihla, jak na ně koukám s otevřenou pusou. Nedalo mi to a zeptala jsem se naší úžasné lektorky Zuzany Klingrové, co že to je za korále. „To jsou Maly!“ odpověděla Zuzka. „Aha a co mají za význam?“ ptám se. A tak jsem se dozvěděla....

Zobrazit fotografii v galerii

Že už za dávných antických časů zkrášlovaly každého svatého muže a ženu posvátné korále. Tyto korále (slzy) byly nalezeny v přírodě a nejvýznamnější duchovní mistři jim připisovaly ty nejvyšší spirituální účinky. Tyto plody posvátného stromu Rudraksha, který roste v Indii, velmi mocně spojují nositele s Bohem, a tím ochraňují a harmonizují energii těla.

Leny Kravitz a jeho Mala

Leny Kravitz a jeho Mala

 

To mě zaujalo ještě více a hned jsem si vzala do ruky jedny korále s bílým střapečkem. A Zuzka mi dál povídala, že každá Mala má svůj význam a ta moje je proti strachům a úzkostem. Což mě v té době vystihovalo. Kroutila jsem hlavou a říkám: „Jak víte, že je moje? Dyť jsem ji ještě nezaplatila? Ale je fakt, že to sedí, tohle zrovinka v sobě řeším.“ A Zuzana odpověděla s jistotou: „Každá Mala si najde toho pravého, v momentě, kdy potřebuje její sílu.“ To mě dostalo a už jsem platila. Dostala jsem k tomu certifikát pravosti a ještě rady, aby mi na ni nikdo nesahal a pokud možno ji nosila co nejvíce a také při spánku a že se budou dít věci.

Musím připustit, že jsem měla pocit, že se opravdu nic neděje jen tak. Že vše má svůj význam. S Malou jsem se sžila velmi rychle a v různých chvílích následujících dnů jsem si s ní hrála mezi prsty, šimrala jsem se střapcem, bezděky jí hladila. Musela jsem na ni pořád sahat. Měla jsem pocit, že když ji mám na krku, nic ošklivého se nemůže stát. Byla to najednou moje součást. Ladila jsem k ní šaty a zjistila, že se vlastně hodí ke všemu. I moje okolí se velmi často ptalo, co to mám na krku a několikrát jsem musela ucuknout, aby mi nepokazili „energii“.

Po zhruba měsíci jsem opět při nevědomém hraní si najednou Malu držela v rukou. Přetrhla se. Myslela jsem zrovna na to, jak se uvnitř zklidňuju a procházela jsem změny, které nastaly během nošení. Nelžu! A ona se přetrhla. Vlastně mi dala znamení, že je už vše v pořádku a že se už nemusím bát. Začala jsem se smát a volala Zuzaně, jak se opravuje. „Musíte si pomoct sama. V tom je ta moudrost. A to, že se přetrhla, význam rozhodně má!“ Díky precizní ruční práci je každý korálek (slza) podvázaná hedvábnou nití, takže se náhrdelník nerozsypal. To bylo naprosto kouzelné. Lekla jsem se, ale vlastně se nic nestalo. Navázání jsem obnovila a přitom jsem děkovala.

Karolína Kurková se svou Malou

Karolína Kurková se svou Malou

 

Byl to krásný spirituální zážitek a už teď mám objednaný náramek s názvem LOVE. Protože tohle je další lekce, kterou chci zvládnout. Najít opravdovou lásku jak sama k sobě, tak i tu pravou partnerskou a s Malou se mi to jistě povede. Věřím v to!

Pokud Vás moje řádky oslovily, neváhejte a podívejte se na omshivaloka.com. V případě objednávání se dostanete na kontakt Zuzany Klingrové, která je ambasadorkou pro Českou republiku, (www.jogafitshop.cz/magento/index.php/shivaloka.html) takže objednávání máte naprosto snadné.

 

Co byste ještě měly vědět.

Shivaloka je rodinná společnost, která sídlí na Bali a vyrábí ručně tyto luxusní a velmi duchovní šperky. Posvátné plody jsou s láskou čištěny a zakomponovány spolu s drahými kameny, perlami a čistým stříbrem či zlatem do trendových náhrdelníků, kterým se říká Mala. Jejich design je nadčasový a každá Mala má svůj význam, svoji energii. Tu, kterou si vyberete na poprvé, zkrátka ta, která vás osloví, je ta pravá a věřte, funguje to.

Shivaloku si oblíbily i známé celebrity světového formátu jako Karolína Kurková, Lenny Kravitz či Misha Barton.

 

 

Chcete-li se autorky na něco zeptat, najdete ji v naší poradně.

Autor: Petra Šestáková
Foto: Resort Svatá Kateřina
22. 8. 2013

DISKUZE K ČLÁNKU

0

Já nosím také šperky, ale trochu míň výrazné. Šperky si netvořím, ale kupuji si už vyrobené. Vzhledem k tomu, že se tolik obchodů zaměřuje na prodej šperků, tak to není vůbec žádný problém. Já jsem si oblíbila e-shop https://www.marre.cz/ , ze kterého jsem si už objednala náramek, řetízek, prstýnek a náušnice.

ODPOVĚDĚT

0

Talismany nenosím, ale znám spoustu lidí, kteří je nosí. Proč ne. Pokud mají pozitivní sílu, určitě za to stojí. O těchto výše uvedených jsem se dočetla dnes poprvé. Pěkný a zajímavý článek.

ODPOVĚDĚT
VLOŽIT PŘÍSPĚVEK
VSTOUPIT DO DISKUSE (2 PŘÍSPĚVKŮ)

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Titulka pro: Nesmrtelná 80. léta

Nesmrtelná 80. léta

80. léta – doba, kdy móda a životní styl dosáhly největšího rozkvětu. Inspirací se stala...

Titulka pro: Akrobatické duo DaeMen

Akrobatické duo DaeMen

Jejich vystoupení stejně jako dokonalé postavy asi nenechají (nejen) ženy chladnými. Víte však, který je...

Titulka pro: Zpátky do školy – dětská móda

Zpátky do školy – dětská móda

Tak, a je tu nový školní rok. Prázdniny utekly jako voda a stejně rychle naše...

Titulka pro: DIDRIKSONS1913: Funkční móda do nepříznivého počasí.

DIDRIKSONS1913: Funkční móda do nepříznivého počasí.

Hledáte módní oblečení do podzimního nečasu i mrazivých dnů? To je přesně skandinávská značka funkčního...

Titulka pro: Módní POP-UP store aktuálně v obchodním centru na Chodově

Módní POP-UP store aktuálně v obchodním centru na Chodově

Sledujete současnou módu a doplňky, baví vás originální řešení? Pak si nenechte ujít jednu specialitku...

Kateřina Mátlová: o módě i o novém příteli

Zpěvačka Kateřina Mátlová (34) je neustále v jednom kole a především v jiné zemi. Jak...

NAČÍST DALŠÍ

INZERCE

ŽHAVÉ DRBY

INTIMNÍ HYGIENA

Dobrý večer, doporučíte mi prosím přípravek na intimní ...

OŘÍŠKOVÁ MÁSLA

Dobrý večer, chtěla bych ochutnat oříšková másla, ...

OBLEČENÍ ONLINE

Kde kupujete pánské oblečení online? Mám pocit, že teď ...

DRBÁRNA

HORKÉ RADY

Bolest hlavy - migrény

Dobrý den, již pár let beru triptany na prevenci a ...

Domek

Dobrý den. Syn koupil hrubou stavbu a ma tam nějake ...

Bezbolestné trhání zubů

Dobrý den pane doktore, potřeboval bych spravit horní ...

PORADNA

© 2016, MeziŽenami.cz