Krása

Shivaloka: spirituální šperky

Poslední rok jsem si velmi oblíbila hatha jógu. Cvičení mě naplňuje a uklidňuje. Cítím se po něm báječně. Jóga se stala mým ranním rituálem a slunce tak zdravím pravidelně. Při jedné z návštěv komorní hodiny hatha jógy jsem si všimla vitríny. Před tím jako by tam nikdy nebyla, prostě jsem ji přehlížela.

Vitrínka skrývala zajímavé korále, které upoutaly mou pozornost. Poutaly tak silně, až jsem se přistihla, jak na ně koukám s otevřenou pusou. Nedalo mi to a zeptala jsem se co že to je za korále. „To jsou maly,“ odpověděla mi lektorka. „Aha a co mají za význam?“ ptám se. A tak jsem se dozvěděla.

Že už za dávných antických časů zkrášlovaly každého svatého muže a ženu posvátné korále. Tyto korále (slzy) byly nalezeny v přírodě a nejvýznamnější duchovní mistři jim připisovaly ty nejvyšší spirituální účinky. Tyto plody posvátného stromu rudraksha, který roste v Indii, velmi mocně spojují nositele s Bohem, a tím ochraňují a harmonizují energii těla.

To mě zaujalo ještě více a hned jsem si vzala do ruky jedny korále s bílým střapečkem. A lektorka mi dál povídala, že každá mala má svůj význam. A ta moje je proti strachům a úzkostem. Což mě v té době vystihovalo. Kroutila jsem hlavou a říkám: „Jak víte, že je moje? Dyť jsem ji ještě nezaplatila? Ale je fakt, že to sedí, tohle zrovinka v sobě řeším.“ A lektorka odpověděla s jistotou: „Každá Mala si najde toho pravého, v momentě, kdy potřebuje její sílu.“ To mě dostalo a už jsem platila. Dostala jsem k tomu certifikát pravosti a ještě rady, aby mi na ni nikdo nesahal. Abych ji pokud možno nosila co nejvíce a také při spánku. A že se budou dít věci.

Musím připustit, že jsem měla pocit, že se opravdu nic neděje jen tak. Že vše má svůj význam. S malou jsem se sžila velmi rychle a v různých chvílích následujících dnů jsem si s ní hrála mezi prsty, šimrala jsem se střapcem, bezděky jí hladila. Musela jsem na ni pořád sahat. Měla jsem pocit, že když ji mám na krku, nic ošklivého se nemůže stát. Byla to najednou moje součást. Ladila jsem k ní šaty a zjistila, že se vlastně hodí ke všemu. I moje okolí se velmi často ptalo, co to mám na krku. Několikrát jsem musela ucuknout, aby mi nepokazili „energii“.

Po zhruba měsíci jsem opět při nevědomém hraní držela malu v rukou. Přetrhla se. Myslela jsem zrovna na to, jak se uvnitř zklidňuju a procházela jsem změny, které nastaly během nošení. Nelžu! A ona se přetrhla. Vlastně mi dala znamení, že je už vše v pořádku, a že se už nemusím bát. Začala jsem se smát a volala lektorce, jak se opravuje. „Musíte si pomoct sama. V tom je ta moudrost. A to, že se přetrhla, význam rozhodně má.“ Díky precizní ruční práci je každý korálek (slza) podvázaná hedvábnou nití, takže se náhrdelník nerozsypal. To bylo naprosto kouzelné. Lekla jsem se, ale vlastně se nic nestalo. Navázání jsem obnovila a přitom jsem děkovala.

Byl to krásný spirituální zážitek. Teď mám objednaný náramek s názvem love. Protože tohle je další lekce, kterou chci zvládnout. Najít opravdovou lásku jak sama k sobě, tak i tu pravou partnerskou.

Co byste ještě měly vědět.

Shivaloka je rodinná společnost, která sídlí na Bali a vyrábí ručně tyto luxusní a velmi duchovní šperky. Posvátné plody jsou s láskou čištěny a zakomponovány spolu s drahými kameny, perlami a čistým stříbrem či zlatem do trendových náhrdelníků, kterým se říká mala. Jejich design je nadčasový a každá mala má svůj význam, svoji energii. Tu, kterou si vyberete na poprvé, zkrátka ta, která vás osloví, je ta pravá.

Autor: Petra Šestáková

Zdroj informací: omshivaloka.com/
Zdroj fotografií: Pexels

Diskuze: příspěvků