Gastro

Skvělá vína z Pálavy

Sbírání kytiček

Pálava představuje jednu z nejslavnějších vinařských lokalit České republiky. Vysoká mineralita podloží a žhavé pálavské slunce dávají tamním vínům svébytný „mediteránní“ charakter. A právě na unikátnost pálavského terroir vsadilo vinařství Reisten.

Výhradně přívlastková vína jsou uváděna na trh ve dvou řadách. Linie Classic nabízí suchá, odrůdová vína, určená pro běžné celodenní užití. Ve vyšší řadě Maidenburg jsou zařazena vína z nejlepších viničních poloh, která dosahují špičkové evropské úrovně.

Všechna vína společnosti Reisten mají příjemně vybalancovaný poměr mezi zbytkovým cukrem a kyselinou. U obou řad je kladen důraz na obsah alkoholu, který nesmí překročit 13 %. Většina vín se však pohybuje okolo 12 % alkoholu, což zaručuje velmi příjemnou konzumaci.

Nejlepší vína řady Maidenburg pocházejí z vinice U Božích muk, kde je ve skaním podloží podzemní bazén, v němž se při deštích hromadí silně mineralizovaná voda. Ta omývá kořeny révy a je zdrojem výjimečné minerality těchto vín.
 

 Clarissimo 2010

Clarissimo 2010

Vlajkovou lodí vinařství je především Pinot Blanc (Rulandské bílé), unikátní víno charakterizované nádhernou slanou mineralitou, které pravidelně získává medaile na světových výstavách. Za zmínku stojí i další vyhlášené „pálavské“ odrůdy – ať už je to tradiční Ryzlink vlašský či Pinot Gris (Rulandské šedé).

Na léto se hodí lehké růžové víno Clarissimo 2010.
Cuvée bylo lisováno velmi šetrně z celých hroznů. Světlá, jahodová barva, velmi svěží struktura s ovocnými tóny, harmonizuje s dlouhou a plnou chutí po brusinkách. Optimální poměr cukru a kyselin a nižší obsah alkoholu činí toto víno dobrým společníkem k letním dnům a podvečerům s přáteli. Dobře se hodí k bílému drůbežímu masu, salátům a mušlím.

http://www.reisten.cz

Připravila: Katka
Foto: Reisten
4. 8. 2011

 

 

 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků