Krása

Slavnostní účesy

Zatím se i přes různá omezení konají taneční a maturitní plesy. Pokud se někam chystáte, máte výjimečnou příležitost užít si slavnostní účes.

Máte-li dlouhé vlasy, variant je mnoho. Slavnostní účes by měl celkově korespondovat se šaty a doplňky. Návštěva u profesionálního kadeřníka vám usnadní vytvoření netradičního drdolu. Máte-li např. pěkný krk, proč ho neodhalit a neumístit účes vysoko na temeni hlavy, aby vynikl?

Skvělým pomocníkem jsou také vlasové podložky či příčesky, které zajistí větší objem.
Momentálně se používají do vlasů různé doplňky, jako čelenky a ozdoby do vlasů. Ty ocení především ženy, které si chtějí vlasy upravit samy doma.

Mohou zvolit jednodušší účes než je drdol, a nechat tak vyniknout vlasové ozdobě. Stačí vlasy nakulmovat. Příliš je nerozčesávat a ponechat je volně, pouze jednu stranu načesat směrem za ucho a upevnit vlasovou ozdobu zajímavého tvaru. Účes určitě získá slavnostní ráz.

Tip pro úpravu středních až delších vlasů

Vlasy umyjte kvalitním šamponem na vlasy. Vyfoukejte je přes kulatý kartáč, aby získaly větší objem. Poté je pročešte kartáčem a rozdělte v zadní části hlavy na dvě sekce. Pod temenem udělejte z první sekce culík. Vlasy omotejte okolo gumičky a upevněte vlásenkou či sponkou. Zbylé vlasy rovněž připevněte k již omotaným vlasům.

Vznikne tak ležérní účes, který může být umístěn i v oblasti týlu. Na stranách můžete ponechat volně visící pramínky vlasů. Použijte kvalitní lak na vlasy na zafixování účesu. Stačí střední tužící síla, aby nebyly vlasy příliš slepené.

Autor: Gabriela Revellese

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Zdroj informací: gabriela.revellese.cz/
Zdroj fotografií: Gabriela Revellese

Diskuze: příspěvků