Krása

Slavnostní líčení a účes pro kratší vlasy

Sbírání kytiček

Plesová sezóna je v plném proudu a my přemýšlíme, co si vezmeme na sebe a zda vyzkoušíme nějaký nový účes. Společenské události samozřejmě vybízejí k výjimečnému outfitu i účesu, ale také výraznějšímu líčení.

Slavnostní líčení

Vizážistka Marie Mandelíková vám prozradí tipy, se kterými slavnostní líčení hravě zvládnete.

Před líčením pleť dobře hydratujte, aby působila svěžím dojmem. Použijte vhodnou barvu make-upu, která dokonale splyne s tónem pleti a rovnoměrně jej naneste na obličej až za hranu spodní čelisti, aby nevznikl nevzhledný okraj. Následně použijte pudr, který vykouzlí hedvábně sametový povrch a potlačí nežádoucí lesk. 

Tvar obličeje můžete opticky korigovat konturováním. Tmavou barvu nanášejte pod lícní kosti a na ty partie, které je potřeba zmenšit nebo prohloubit. Světlou barvu nebo perleť umístěte tam, kde je potřeba rozjasnit a přitáhnout pozornost. Lehkým dotykem tvářenky zvýrazněte lícní kosti, čímž dodáte obličeji zdravý a svěží vzhled.

Oči zvýrazněte nejlépe pomocí tří odstínů, které dokonale zapracujte, aby barva plynule přecházela z jedné do druhé. Nejsvětlejší stín použijte na horní pohyblivé víčko a pod obočí. Nejtmavší stín pak naneste k vnějšímu koutku oka na horní i dolní víčko. Oko můžete rozjasnit lehkým dotekem třpytivého stínu doprostřed oka k linii řas. 

Dvě vrstvy černé řasenky se postarají o perfektní zvýraznění řas a smyslný pohled. Řasy spirálkou důkladně pročesávejte, aby nebyly slepené a působily jako lehoučký závoj. Tvar obočí ponechejte co nejvíce přirozený. Obočí stínem jen jakoby zahustěte. V případě potřeby můžete tvar lehce poupravit. Sexy působí obočí ve tvaru bumerangu. Rty podle svého vkusu zvýrazněte rtěnkou nebo leskem. Lesk a třpyt se na plesové líčení hodí ze všeho nejvíce, ale i matová úprava rtů je dnes velice oblíbená. Světlé a perleťové barvy rty opticky zvětší.

Slavnostní účes pro kratší vlasy

Slavnostní účes pro kratší vlasy pro vás vytvořila Petra Veberová. Podle ní už dávno neplatí, že na večerní účes jsou potřeba dlouhé vlasy.

Základem našeho účesu jsou navlněné vlasy, které pak lépe drží a účesu dodají větší objem. Vlny navíc působí slavnostněji. 

Začala jsem malým culíkem na temeni hlavy. Provlékla jsem jím podložku a připevnila ji sponkami. Ostatní vlasy jsem přitupírovala a přilakovala a lehce pokládála přes podložku. V případě potřeby můžeme prameny přichytit sponkou. 

Drdol nakonec ozdobíme štrasovými květy případně do něj můžeme zapíchnout ozdobný hřebínek. Pokud by podobný účes zvolila nevěsta, volila bych pro ozdobu perličky.

Připravila: Katka Soušková

Zdroj informací: Vizážistka Marie Mandelíková, kadeřnice Petra Veberová parvee.cz
Zdroj fotografií: Josef Soušek
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků