Kosmetika

Svatební make-up a účes pro tmavé vlasy

Sbírání kytiček

Pokud vás čeká svatba, můžete se inspirovat dnešním svatebním líčením i účesem. Dnešní nevěsta má tmavé oči i vlasy. Jak na to vám poradí vizážistka Jitka Boušková.

Přípravy na svatbu začínají mnohem dřív než ve svatební den. Doporučuji jeden až dva týdny předem navštívit svoji kosmetičku i kadeřnický salon. Na kosmetice si nechte pleť vyčistit. Masáží docílíte uvolnění a zrelaxování. Aplikace masky vám pleť zregeneruje a hydratuje. Pleť se vám odvděčí krásným šťavnatým vzhledem.U kadeřnice si nechte oživit střih, popřípadě barvu. 

Na přípravu ve svatební den je třeba počítat se 2-3 hodinami času. Ideální je zkouška měsíc předem. Získáte představu jak bude celý look vypadat.

Líčení musí vydržet celý den, proto doporučuji použít ještě pod make-up primer. Srovná jakékoliv nerovnosti a fixuje celý make-up.

Doporučuji nelíčít spodní řasy. Obřad je emotivní a neznám nevěstu, která by se ubránila slzám. To je také důvod, proč je na horní řasy vhodná voděodolná řasenka, která vydrží i v horkých letních dnech, kdy se člověk potí.

Rozzářit celkový vzhled pomůže rozjasňovač. Pokud máte bezchybnou pleť, nemusíte s ním šetřit. V případě širších pórů, jizviček, jemných vrásek, pečlivě zvažujte, kam ho nanesete a to jen lehkým dotekem.

Oči

K horním řasám směrem k vnějšímu očnímu koutku a ke spodní linii řas naneste tmavě hnědý stín. Na střed horního víčka aplikujte stín růžový. Vnitřní koutek rozsvítíte zlatým perleťovým stínem.

Na horním pohyblivém víčku vytvořte jemnou oční linku, která oko pozvedne a zvětší. Prostor těsně pod obočím rozjasněte perleťovým multilíčidlem a na řasy použijte černou voděodolnou řasenku.

Rty

Na rty použijte rtěnku v lehkém tónu, který ladí s celkovým lookem a nebo nude. Na vrchol horního rtu naneste krémový rozjasňovač.

Vlasy

Po celé hlavě vytvořte vzdušné vlny pomocí žehličky. Pro zvětšení objemu od kořínků použijte i krepovačku.

Po natočení, ale pouze ke kořínkům, naneste velmi malé množství stylingového pudru, který pomáhá udržet účes v objemu i tvaru. Pak už jen vlasy sepněte v zadní části sponkou a ozdobte.  Nakonec vlasy jen velmi lehce zafixujte lakem na vlasy.

Svatební účes pro dlouhé vlasy Foto:Jitka Boušková

Autor: Vizážistka a Hairstylistka Jitka Boušková

Zdroj informací: Vizážistka a Hairstylistka Jitka Boušková, MM beauty
Zdroj fotografií: Jitka Boušková
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků