Kosmetika

Jarní fresh make-up za pár minut

S přicházejícím jarem odlehčete a obnovte své líčení. Podívejte se na naše tipy.

Hydratace na prvním místě 

Na pleťové krémy nezapomínejte ani, když už venku nejsou mrazy. V mnohých případech je to ještě důležitější než v chladném počasí. Kromě klasických pleťových krémů vyzkoušejte pleťové oleje, například arganový neb růžový. Nejsou tak hutné jako krémy na zimu a pleť krásně hydratují a provoní. Pod pleťový krém vyzkoušejte také séra, ať už na den nebo noc. Jsou plné vitamínů a rozjasňujících složek. 

Odlehčení 

Na jaře a v létě zkuste vyměnit svůj denní make-up za BB krém nebo CC krém, které v sobě kloubí hned několik výhod. Například hydratace, krycí schopnost nebo ochrana před UV. CC krémy jsou také obohaceny o anti-age složky a díky tomu bojují proti vráskám. Vyrábí se v několika odstínech, takže si určitě vybere každá z vás. 

Nahé líčení 

Pro běžné denní líčení je tzv. nahé líčení výbornou volbou. Princip nahého líčení je v jednoduchosti. Použijte hydrataci, BB krém nebo lehký make-up, pro nedokonalosti na pleti korektor a vše zafixujte pudrem. Naneste lehce tvářenku, zvýrazněte obočí a na oči použijte jen béžový nebo jemně třpytivý stín a řasenku. Na rty jen jemnou rtěnku nebo lesk. 

Barvičky 

I když je nahé líčení pro každý den skvělé, co s jarem trošku experimentovat a líčení oživit barvami. Kouřové líčení patří ke stálé klasice a objevuje se velmi často. Kromě klasické černé nebo šedé barvy, vyzkoušejte například tmavě modrou. S jarem vyzkoušejte také pastelové barvy, a to v podobě stínů na oči. Výraznějších barev se nebojte ani na rtech. 

Šťavnaté rty 

Prvním krokem pro krásné a šťavnaté rty je hydratace a péče. Peeling není jen na tělo nebo tvář, ale i na rty. Zbavíte se tím prasklinek a odumřelých buněk. Použít můžete směs medu a cukru, nebo si tento peeling neboli scrub koupit v obchodě. 


Konturovací tužka dokáže zázraky. Obkreslete s ní rty a následně i vyplňte, rtěnka pak na rtech vydrží déle. 

Nakonec jen vyberte správný odstín rtěnky. Pokud máte užší rty, vyhněte se matným a tmavým odstínům, raději si vyberte lesk. Naopak ženy s plnými rty by měli sáhnout po tmavších odstínech. Výběr je v obou případech veliký i ve voděodolných variantách. 

Připravila: Lucie 

Foto: Pixabay, Pinterest


Diskuze: příspěvků