Knihy

Slyšeli jste, že konzumace vína přináší delší život?

Chcete se o vlivu vína na lidský organismus dozvědět více? Přečtěte si knihu „Víno – na zdraví“, kterou napsali kardiologové profesor Milan Šamánek a docentka Zuzana Urbanová.

V komplexní publikaci se oba vědci zabývají vlivem alkoholu na lidské zdraví. V knize Víno na zdraví se můžete dozvědět, jak se používalo víno v lékařství, kdy je pití nebezpečné, jaké jsou přiměřené dávky alkoholu a proč má pravidelná a střídmá konzumace alkoholických nápojů pozitivní vliv na lidské zdraví.

V současné době už lékaři o pozitivním vlivu konzumace nízkých dávek alkoholu na lidské zdraví nepochybují. Celá řada odborných studií totiž potvrdila stovky let známou skutečnost, že pravidelné pití alkoholu, například dvou až čtyř dcl vína u mužů a dvou až tří dcl vína u žen výrazně snižuje riziko srdečního infarktu či mozkové mrtvice, a tím prodlužuje lidský život. „Osoba mírně popíjející alkohol má naději žít o čtyři roky déle než abstinent,“ shrnuje spoluautor knihy profesor Milan Šamánek.


Ten je jedním z našich předních dětských kardiologů a kardiochirurgů a v současné době se věnuje hlavně prevenci aterosklerózy a ischemické choroby srdeční. Docentka Zuzana Urbanová je naší úspěšnou dětskou kardioložkou. Oba dva autoři mají za sebou již desítky úspěšně vydaných knih.


Knihu Víno na zdraví vydává nakladatelství Lucie ve spolupráci s Vinnými sklepy Valtice. Distribuci má na starosti distribuční síť Kosmas. Kniha bude k dostání též ve společnosti Vinné sklepy Valtice a v Národním vinařském centru ve Valticích. Cena je 199 Kč včetně DPH.


Připravila: Katka
Foto: Vinné sklepy Valtice

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků