Děti

Softshellová bunda, ideální řešení pro jarní počasí

Sbírání kytiček

Jaro je tu a zimní bundy jsou nejen nám, ale i našim dětem již na obtíž. Co jim ale v toto období obléknout, když ranní teploty jsou ještě nízké, někdy svítí sluníčko a jiný den zase prší? Dobrým řešením jsou populární sofshellové bundy. Jsou vyrobeny ze speciálního materiálu, který zajistí, že bunda mnohem kvalitněji chrání svého nositele či nositelku před nepříjemnými poryvy větru nebo vlhkostí. Je vhodná pro většinu sportovních nebo outdoorových aktivit, protože neomezuje v pohybu, zajistí dostatečné pohodlí a zároveň umí působit i elegantně.

Softshellová bunda spojuje vlastnosti hřejivého fleecu, který je na vnitřní straně bundy, a nepromokavých bund díky membráně mezi vnitřní a vnější vrstvou. Bunda tak chrání proti dešti a větru a přitom hřeje. Membrána navíc zajišťuje propustnost potu tak, že bunda je prodyšná. V zimním období, zejména není-li vykonávána extrémní zátěž, je vhodné bundu kombinovat se spodní vrstvou, např. lehkou mikinou.

Na údržbu softshellové bundy lze používat běžný prací prostředek aniž by docházelo k ovlivnění kvality softshellu. Při praní určitě nepoužívejte aviváž. Čas od času doporučujeme dodat k pracímu prostředku impregnaci nebo použít variantu ve formě spreje, která se aplikuje po praní, či kdykoliv během používání. Impregnace zajistí, že materiál bude stále odpuzovat vodu a na jeho povrchu se budou tvořit kapičky, které budou stékat dolů a nebudou se vsakovat do látky.

Náš tip
 

Softshellová bunda bez kapuce

Softshellová bunda bez kapuce

Softshellová bunda bez kapuce

Perfektně padnoucí dětská bunda se softshellovou membránou. Prodyšný materiál a nepromokavá úprava. Lehčí varianta zateplené verze bundy. Doporučujeme nosit na jaře či na podzim nebo v chladnějším létě. V zimě kombinovat s nepromokavou bundou. Děti jistě ocení množství kapsiček na drobnosti. K dispozici ve variantě: petrolej, červená, černá, ve velikostech od 4 do 7 let. Doporučená cena je 955 Kč.

Kvalitní sofshellové bundy vyrábí dánská společnost Ocean Rainwear, jež nabízí i další kvalitní nepromokavé oblečení. V České republice jsou výrobky značky Ocean Rainwear mimo jiné k dispozici v e-shopu výhradního dovozce na www.nepromokneme.cz.

Připravila: Zuzana
Foto: archiv firmy
4. 4. 2012

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků