Soutěže

Soutěž o cestovní bavlněné podkolenky Avicenum TRAVEL 310

Sbírání kytiček

Léto je období dovolených. Zahraniční cesty jsou lákavé a celkem snadno se smíříme s dlouhými přesuny, které nás čekají, než se ocitneme ve vysněné destinaci.

Dlouhé cestování může být ale náročné především pro naše cévy a vysněnou dovolenou nám může zkomplikovat cestovní trombóza. 

Cestovní trombóza

Je označení pro komplikace oběhu krve v žilním systému. Jednoduše tedy při cestování může dojít k tomu, že krev nám v těle nebude obíhat tak plynule jak má. Nejčastěji vznikají problémy při cestování letadlem, při tzv. transkontinentálních letech. Není nutné přeletět hned několik kontinentů, v praxi se jedná o lety delší než zhruba 5 hodin. Ačkoliv je cestovní trombóza spojená s leteckou dopravou, ve skutečnosti nás může postihnout v jakémkoliv dopravním prostředku. 

Trombóza se ohlašuje některým z následujících příznaků a co je důležité, nemusí to být během cesty nebo krátce po opuštění dopravního prostředku. S následky dlouhého cestování se můžeme setkat dokonce i dva týdny po cestě, kdy už nás ani tato spojitost nemusí napadnout: 

• pálení kůže a bolest a pocit horka v místě ucpání

• pocit nedostatku kyslíku a obtížné dýchání. 

Aries cestovní podkolenky Avicenum 310
Je důležité o rizicích vědět a tím pádem zvolit i vhodnou prevenci. Jedině tak uděláme pro nerušenou dovolenou maximum. Cestování autem je v tomto případě ve výhodě, protože si rytmus cesty a zastávek můžeme volit sami. 

Vynikajícím pomocníkem při prevenci jsou kompresivní punčochy, které spojují několik preventivních opatření dohromady a jsou cenově dostupné a nenápadné. Pro jinak zdravé jedince je ideální tzv. I. kompresní třída, která zajišťuje dostatečnou oporu žilní stěny během cestování a podporuje plynulý oběh krve, bez nebezpečného městnání v dolních končetinách. 

Více informací najdete na ariesmedishop.cz.

Tři z vás můžete vyhrát cestovní kompresivní podkolenky Avicenum TRAVEL 310. 

Soutěž probíhá od 10. do 24. června 2018.

Foto: Aries


Vyhlášení vítěze soutěže

Na otázku
Kolik procent bavlny obsahují cestovní bavlněné podkolenky Avicenum TRAVEL 310?
zvolili správnou odpověď
60 %
uživatelé
1. místo - pupu
2. místo - kvitek1
3. místo - bambi

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků