Děti

Stavebnice Lego hýbe celým světem

Sbírání kytiček

Stavebnici Lego zná snad každé malé dítě. S touto stavebnicí si stavěli už naši rodiče i někteří prarodiče a s radostí je kupují i dnes svým vnukům.

V součastné době má společnost Lego Group za sebou téměř pětaosmdesát let tradice, díky níž se řadí mezi světové výrobce hraček. Když v roce 1932, Ole Kirk Kristiansen zakládal tuto společnost, možná neměl ani tušení, kolik dětských srdcí si stavebnice Lego získá.

Dánská společnost Lego se předává z otce na syna bezmála pětaosmdesát let, za tuto dlouhou dobu se neustále vyvíjela a inovovala tak, aby dnes mohla nabídnout kvalitní hračky, které napomáhají vývoji dětí formou hry a zábavy.

Základním stavebním kamenem Lega je kostka. Lego kostka byla dvakrát vyhlášena „Hračkou století“, na což je společnost náležitě hrdá. Unikátní spojovací systém Lego kostky nabízí nespočetné množství kombinací, jak stavět, a tak se děti zabaví na celé hodiny.

 

Lego společnost bojuje za práva dětí.

Za jedno z nejdůležitějších dětských práv považuje společnost Lego právo na hru, a protože zastává ten názor, že si nelze hrát bez toho, aby se dítě učilo, a nelze se učit bez hraní, vkládá veškeré své úsilí do vývoje hraček tak, aby stavebnice Lego plně podporovalo vývoj dětské fantazie, jemné motoriky a myšlení.

Zdraví dětí je pro společnost Lego prioritou, proto už při výběru materiálu dává pečlivý pozor na to, aby materiály pro výrobu stavebnice neobsahovaly nebezpečné chemické látky.

S Legem od plenek až do školních lavic

Společnost Lego nabízí velice široké spektrum stavebnic, z kterých si vyberou děti všech věkových kategorií.

Všechny stavebnice Lego jsou rozděleny do jednotlivých sad podle věku nebo zaměření.
V portfoliu Lego tak naleznete sadu stavebnic Lego Duplo, Lego City, Lego Star Wars, Lego Chima, Lego Friends, Hero Factory, Ninjago, Technic, Creator a mnohé další.

Lego Duplo je určené pro ty nejmenší děti, a to od prvních okamžiků jejich života až do dvou let.

 

  • Lego City nabízí vše potřebné pro příznivce ruchu velkoměsta. Vozidla, dopravní značení, čerpací stanice a samozřejmě také příslušníky policie a ostatních záchranných sborů, kteří ve dne v noci bdí nad klidným spánkem obyvatel.
  • Stavebnice Lego Star Wars je na míru vytvořena pro zástupy přívrženců legendární a fenomenální série stejnojmenných sci-fi filmů.
  • Se stavebnicí Lego Chima vstoupíte do, doposud ne moc známého, království Chima, kde žije osm zvířecích kmenů. Tyto kmeny žili v míru a vzájemném souladu až donedávna. Teď zužuje království Chima strach a zloba. Pomůžeš spor vyřešit, aby se královstvím opět rozhostil klid a mír?
  • Lego Friends si zajisté zamilují děvčata, která spolu s pěti kamarádkami, Olívií, Miou, Emou, Andreou a Stefanií prožívají starosti a radosti ve městě Heartlake City.
  • Majitelé stavebnice Lego Hero Factory budou mít velice důležitý úkol, a to zachránit svět před zlem z podsvětí. Hrdinové Hero Factory vs. padouši z podsvětí! Kdo vyhraje? Upadne lidský svět v zapomnění?
  • Se stavebnicí Lego Ninjago se budete učit starodávnému bojovému umění Spinjitzu. Staňte se mistry tohoto bojového umění a čelte zlu.
  • Lego Technic je určena pro opravdové „fajnšmekry“. Nabízí totiž řadu puntičkářsky propracovaných modelů strojů a vozidel. Na své si zde přijdou jak začátečníci, tak pokročilí stavitelé.
  • Lego Creator je základní stavebnicovou sadou. Je určena pro děti ve věku od čtyř let a nabízí nespočetné množství způsobů stavění.

Potěšte své děti a pořiďte jim některou ze stavebnic Lego.

 

Komerční prezentace
Foto: 4-kids.cz

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků