Kosmetika

Stylové líčení pod roušku: zaměřte se na oči

Sbírání kytiček

Povinné nošení roušky nám usnadňuje obvyklou ranní úpravu. Nemusíme věnovat podkladu, konturování, tvářím ani rtům. Pokud je líčení vaší oblíbenou činností, nemusíte se ho ale zcela vzdát.

Zakrytí části obličeje poutá větší pozornost k očím a vybízí k jejich zvýraznění. Pokud preferujete přirozený vzhled, můžete vytvořit neutrální líčení v odstínech tělové, světlé a tmavší hnědé a zaměřit se na důrazné zvýraznění řas. Jestli ale máte chuť experimentovat, výběr barev můžete třeba sladit s barvou roušky a vytvořit tak velmi originální kreace. 

Nechte se inspirovat líčením očí, které pro vás včetně popisu vytvořila vizážistka značky MM beauty & colours Marie Mandelíková. 

Jako podklad pro sjednocení barvy horního víčka jsem použila světlé matné multilíčidlo v odstínu vanilka, na kterém následně použité barvy lépe vyniknou a navíc krásně prosvětlí oblast těsně pod obočím. 

K vnějšímu koutku oka, do záhybu horího víčka a na spodní víčko jsem nanesla oční stín tmavě hnědé barvy antique. Stejným odstínem jsem navíc zvýraznila obočí, jehož barva a tvar jsou pro výsledný efekt velice důležité. 

Na horním pohyblivém víčku jsem pokračovala od vnějšího koutku ke středu oka tmavě zeleným očním stínem smaragd, který ladí s barvou oční duhovky. 

Linii řas nahoře i dole jsem orámovala černošedým stínem antracit, který dodá pohledu hloubku a dramatickou tajemnost. 

Střed horního víčka jsem rozsvítila zlatooranžovým perleťovým očním stínem sorbet, aby se oko otevřelo a líčení získalo větší kontrast. 

Nakonec jsem použila dvě vrstvy černé řasenky pro objem řas

Líčení pod rouškou Foto: KM Beauty point

Tip na závěr: při použití většího počtu barev je důležité jejich přechody vždy dobře rozetřít, aby plynule přecházely jedna do druhé a vytvořila se tak jednolitá plocha, kterou barvy rozehrávají. 

Všechny použité produkty najdete na www.kmbeautypoint.cz, kde si můžete vybrat barvy podle svého vkusu a poskládat si je do elegantní kovové palety se zrcátkem.

Pošlete nám svoje fotografie, jak se líčíte pod roušku na redakce@mezizenami.cz

Připravila: Katka Soušková

Zdroj: KM Beauty point

Foto: KM Beauty point

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků