Rodina

Svatba na jaře? Proč ne!

Sbírání kytiček

Taky máte zkušenost s hromadnou skepsí vůči svatbě na jaře? – Bude vám pršet. I když nebude pršet, tak bude zima. Bude se hůř fotit. Bude rychle tma. Zašpiníš si šaty. V šatech ti bude zima… A tak bychom mohli pokračovat celý článek.

Důvodů, proč nemít svatbu na jaře je asi hodně, ale u svateb v létě je to úplně stejné, jen v létě má svatbu každý, a tak se o tom nemluví. Podle nás je to ale úplně jedno, je to váš den a je na vás, kdy ho chcete mít. A protože se jaro blíží mílovými kroky, pojďme se podívat na pár skeptických bodů a jak je snadno vyvrátit! 

1. Když nevyjde počasí, bude všem zima 

Nebude! Stačí vybrat adekvátní prostory. Na jarních svatbách je nejkrásnější příroda, to, že je lepší být uvnitř ale rozhodně neznamená, že byste se jí měli vzdát. Velice moderní jsou svatby na statcích, kde jako prostor pro oslavu slouží třeba stará stodola. I tam budete v přírodě a případný déšť nebude problém. Další možností, a to se týká hlavně zahradních svateb, je postavení velkého párty stanu. Většina lidí si představí provizorní plastový stan s rozšlapanou hlínou místo podlahy, ale tak to není. Profesionální půjčovna párty stanů vám poskytne libovolně veliký stan i s podlahou, vytápěním a průhlednými plachtami – budete tak pod jarní oblohou, ale v teple! 

2. Bez kabátu to nepůjde 

Na co si pořizovat krásné šaty, když je nikdo neuvidí? Kup si k těm šatům to chlupaté bolerko, jinak zmrzneš! A tak dále. Není to pravda. Šaty můžete mít, jaké budete chtít, protože budete v teple. Nicméně takovou pojistkou mohou být šaty s delšími rukávy. Pod tím si ale nepředstavujte ono zmíněné bolerko, které bývá většinou neforemné a zbytečně přidává na objemu horním partiím. Můžete to vyřešit jako princezna koloběžka a pojistit se například krajkovými rukávy, které pomohou, ale v případě nevídaně teplého počasí nebudou na překážku. A v neposlední řadě vypadají skvěle! A když už jsme u šatů, slyšely jste už o novém trendu částečně batikovaných šatů

3. V létě je delší den a více světla! 

Tohle je v určitém směru docela mýtus. Pro rychlé srovnání v červenci a srpnu se stmívá mezi 20. a 21. hodinou. Tedy úplně stejně, jako v dubnu a květnu. V neposlední řadě je důležité říci, že pokud vyloženě neplánujete jen odpolední svatbu tak tradičně se fotografie pořizují mezi obřadem a oslavou. A hlavně! Pokud si najmete profesionálního fotografa, nemusíte se světlem a počasím znepokojovat ani v téhle oblasti. Profesionál ví, co má dělat a samozřejmě umí využít nevýhody ve svůj prospěch. Stačí, když se nebudete bát a připravíte se na všechny alternativy!

KP
Foto: AB Party

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků