Kosmetika

Svatební líčení pro blondýnky

Svatba je výjimečná událost a zaslouží si výjimečnou přípravu. Důležitým základem pro dokonalou svatební vizáž je zdravě vypadající pleť a dobrá kondice vlasů.

Dnešní nevěsta má dlouhé blond vlasy a make up a styling vytvořila Marie Mandelíková.

Svatbu většinou plánujeme několik měsíců, takže je dost času dostat vlasy i pleť do formy. Poraďte se včas se svou kadeřnicí a kosmetičkou, jakou péči zvolit, abyste si svatební den užila. Rozhodně nedoporučuji těsně před svatbou žádné experimenty, jako například nevyzkoušené pleťové přípravky, obzvlášť pokud máte citlivou pleť. Mohla by nastat alergická reakce a místo zázračně vyhlazené pleti se ráno probudíte se zarudlou vyrážkou. 

Ať už se budete upravovat sama, nebo se svěříte do rukou odborníků, důležitá je zkouška účesu a líčení, abyste měla jistotu, že vše bude podle vašich představ.

• Díky zkoušce budete vědět, kolik času líčení a účes zabere a vše zvládnete bez zbytečné nervozity a spěchu. Je to navíc možnost ujasnit si předem, v čem se budete dobře cítit.

Dobře se vyspěte. Žádná nevěsta nechce mít na fotkách unavený výraz a kruhy pod očima.

• Pokud máte sklon k otokům nohou, podložte si je na noc složenou dekou nebo polštářem, aby byly ve zvýšené poloze.

• Plánujete si nechat vyčesat vlasy do drdolu? Pak si je raději umyjte den předem, aby s nimi byla jednodušší manipulace a účes lépe držel.

Dnešní líčení je přizpůsobeno jemnému typu nevěsty a velmi světlému odstínu vlasů, které jsem navlnila, ponechala volně rozpuštěné a ozdobila čelenkou. Vše je laděno do přirozených tónů bez křiklavých výrazných barev s důrazem na oči. 

PLEŤ

Pro plasticitu líčení a prozáření pleti jsem na vybrané partie pod středně krycí make-up nanesla krémový rozjasňovač. Make-up jsem fixovala tuhým pudrem. Ke konturování jsem použila neutrální hnědé multilíčidlo, které umožňuje podle potřeby poupravit tvar obličeje a prohloubit oblast těsně pod lícními kostmi. Lehký dotek stejné barvy je i na horním víčku podél očnicové kosti.

OČI

Na pohyblivé horní víčko a pod obočí jsem použila jako podklad světlé multilíčidlo. Od vnitřního koutku oka jsem zhruba do jedné třetiny nanesla perleťové multilíčidlo a odtud pokračovala zlatým očním stínem. Dynamiku líčení očí dodává orámování vnějšího koutku a spodního víčka hnědošedým odstínem, který jsem zapracovala až do záhybu oka a navíc použila i na zvýraznění obočí. Důraz je také na řasy, které jsou zahuštěny a prodlouženy trsy umělých řas a nalíčeny v několika vrstvách černou řasenkou pro zvětšení objemu.

TVÁŘE

Na lícní kosti jsem přidala lehoučký dotek multilíčidla, které díky opaleskující perleti působí i jako rozjasňovač. Když se maličko nanese také na střed rtů a zapracuje se do rtěnky, dodá jim to zářivost a objem.

RTY

Na rty jsem použila hydratační tónovanou rtěnku v broskvovém odstínu, která rty vyživí a dodá jim svěží vzhled s jemným nádechem barvy.

Autor: vizážistka Marie Mandelíková

Zdroj informací: MM beauty & colours
Zdroj fotografií: Ota Mandelík

Diskuze: příspěvků