Krása

Svatební účes z polodlouhých vlasů

Sbírání kytiček

Ve svatební den chce být každá nevěsta co nejkrásnější. Spoustu času věnuje výběru šatů, bot, šperků, líčení a účesu. My se dnes s kadeřnicí Lenkou Maráškovou zaměříme na svatební účes.

Nejlepší je věnovat se svým vlasům dostatečně dopředu. Vlasy dostatečně vyživit a ošetřit. A prokonzultovat představy budoucí nevěsty. V tomto případě se jednalo o klientku, která mě navštěvuje pravidelně a já měla možnost jí poznat jako člověka, což je pro daný Velký Den jistě výhodou.

Pravidelně vlasy zastřiháváme do tvaru podkovy, ve kterém se Dáša cítí nejlépe. V každodenním životě nosí vlasy rovné, v rámci pohodlnosti je dává v předních partiích za uši. Barva vlasu je velmi podobná přirozené barvě. Požadavek je na lesk, vitalitu a přirozenost. Aplikujeme lehký přeliv se sílou 3 procentního peroxidu vodíku a to ob měsíc, střídání zajištují tonovací pigmenty, které působí 5 až 10 minut dle případného omytí lesku. Vlasy jsme zastřihávaly 14 dní před svatebním dnem, aby účes byl sice pěstěný, ale byla v něm volnost, jelikož se jedná o sestřih s vystříhanými vlasy na temenu hlavy. Pro tuto příležitost jsme počítali s vlnami. Na ty se nehodí čerstvě vystřihané vlasy.

Kulmování vlasů jedním směrem

 

Dáša si umyla vlasy den před svatbou a nechala je přirozeně uschnout, aby se vlasy zbavily veškeré vlhkosti a páry, potřebují 12 hodin. V den D jsme je nakulmovaly jedním směrem, aby vlny do sebe zapadaly. Kulmováním jsme získali nejen vlny, ale i hezký lesk. Vlasy se horkem zatáhnou a krásně se lesknou.

Konečný účes ozdobený živými květy

 

Hledali jsme řešení, jak krátký sestřih oživit, podtrhnout ženskost, navodit vzhledem k příležitosti romantický a nevinný dojem. V den zkoušky jsem nevěstě doporučovala pro zmíněné požadavky bílé živé květy. Nevěsta měla v představách ozdoby, vše jsme prozkoušely a nafotily. Mezi námi vznikla emailová komunikace s fotkami. Dáša si vše nechala „projít hlavou“. Zvítězily živé květiny.

Celý průběh byl nevěstě šitý na míru, s dostatečným prostorem si vytříbit myšlenky, čili v sobě posílila jistotu, cítila se krásná, není tedy čemu se divit, že celé přípravy v den svatby proběhly v těch nejlepších emocích. Od rána se přípravnou komnatou rozléhal smích a dobrá nálada. Nevěsta vykročila pravou nohou další etapě života posílená zážitky opečovávané atraktivní krásné ženy. 

Autor: Lenka Marášková, kadeřnictví L-Styling
Foto: Lenka Marášková
30. 7. 2014

 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků