Soutěže

Tajemství Bobbi Brown

V roce 1991 způsobila Bobbi revoluci v oblasti líčení s několika rtěnkami a prostou filozofií, že ženy chtějí vypadat a cítit se sami sebou, pouze touží vypadat lépe a být si jistější. Sen vizážistky Bobbi Brown se uskutečnil, když v obchodním domě Bergdorf Goodman v New Yorku uvedla svou vlastní kosmetickou kolekci deseti rtěnek v hnědých tónech.

S touto sadou rtěnek mohla každá žena vytvořit nekonečné množství „nositelných“ odstínu pouze jejich různými kombinacemi. Její rtěnky si rychle získaly přízeň nejprve mezi odborníky na líčení a následně i mezi ženami po celém světě a kariéra Bobbi Brown odstartovala.

Láska Bobbi Brown k líčení začala již v mládí, kdy objevila maminčinu sbírku kosmetiky: “Moje maminka mě vždy fascinovala a inspirovala svým zvláštním půvabem a svými zkrášlujícími rituály.” Poháněna svou vášní pro líčení se Bobbi začala nejprve učit umění divadelního líčení na Emersonově Univerzitě v Bostonu a poté se, již jako profesionální vizážistka, vydala do New Yorku.

Potýkala se s problémy, kterým čelí každý začátečník v tomto oboru – vytvořit si vlastní katalog s ukázkami své práce a získat kontakty. Nejvíce ji však trápil nedostatek slušivých přípravků pro líčení na trhu. “Bylo úplně nemožné najít podkladovou bázi, která by na pokožce vypadala dobře. Přípravky, které jsem zakoupila, jsem téměř vždy musela “vylepšit” a jejich odstíny mísit do té doby, dokud jsem nezískala barvu, která působila přirozeně”, říká Bobbi.

Seznámení se s jistým chemikem při focení pro prestižní časopis ale vše změnilo. “Měla jsem touhu vytvořit rtěnku, která by nebyla cítit, nebyla by ani suchá ani mastná, a po jejímž nanesení by rty vypadaly zcela přirozeně – jen lépe, a o takové rtěnce jsem mu vyprávěla.” Chemik vytvořil rtěnku přesně podle jejích instrukcí a výsledkem byla rtěnka Brown Lip Color v růžovo-hnědém odstínu. Brzy následovalo 9 dalších rtěnek v hnědavých tónech a sada rtěnek Bobby Brown byla kompletní.

Při pohledu na řadu kosmetických produktů  je dnes zcela zřejmé, že poslání Bobbi zůstává stejné – poskytnout ženám různé možnosti. Její na pleť přesně sedící podkladové báze, krycí přípravky a pudry vzhled pokožky vylepší, aniž by pokožka vypadala nepřirozeně růžově. Její oční stíny, tvářenky a rtěnky existují ve škále od přirozeně jemných až po velice výrazné. Její nástroje pro líčení a různé doplňky dokonale splní nároky jak po funkční stránce, tak i po stránce designové. Jako vizážistka, podnikatelka, manželka a matka tří děti se Bobbi dokázala přesně trefit do potřeb zákaznic: “Vše spočívá v dosažení a udržení rovnováhy, pěstování pozitivního pohledu na život a v tom, že se máme rády takové, jaké jsme. Tajemství krásy je prosté – buďte sama sebou”, říká Bobbi.

“Přistoupí-li žena k pultu s produkty značky Bobbi Brown, dostane se jí lekce v líčení, ne celkové proměny vzhledu. Ženy vybavíme znalostmi a produkty, které jim pomohou vypadat a cítit se co nejlépe.”

Rada je základní součástí filozofie Bobbi. Vizážistky pracující pro Bobbi učí ženy, jak se stát specialistkou v péči o vlastní pokožku a také svou vlastní vizážistkou.

Vizážistky Bobbi Brown vždy před tím, než ženu nalíčí, berou v úvahu osobní životní styl každé zákaznice a to, čemu ona sama dává v líčení přednost.

Na konci každé lekce líčení u Bobbi Brown je vytvořena karta, do které jsou každé účastnici zaznamenány informace o nejvhodnějším líčení tak, aby se mohla sama později nalíčit stejně dobře.

Tři z vás mohou vyhrát lekci líčení v parfumerii Douglas a paletku Pretty Powerful (stíny, tvářenka, rtěnka).

Soutěž probíhá od 16. do 22. května 2011.

Foto: Bobbi Brown
16. 5. 2011

overlooks
anic
incaDiskuze: příspěvků