Hobby

Tarotový výklad březen 2017

Březen je podle gregoriánského kalendáře třetím měsícem v roce a má 31 dní. V původním římském kalendáři byl ovšem měsícem prvním.

České pojmenování je s největší pravděpodobností odvozeno od rašení bříz a počátku březosti většiny zvířat. V roce 2017 nastává jarní rovnodennost už 20. března, kdy slunce při svém zdánlivém ročním pohybu protíná světový rovník – přechází z jižní polokoule na severní. 

12. března nastane úplněk ve znamení Panny, 28. března novoluní v Beranu. Podle tradiční čínské medicíny je v březnu nejvíce ohrožen žlučník. Žlučník podle východních nauk vyjadřuje naši životní spokojenost. Naše pocity, zloby, otázky typu „proč právě já“ jsou indikátorem tohoto orgánu. Podráždění žlučníku a žlučových cest se nejčastěji projevuje bolestmi v pravém podžebří. Ke zklidnění a podpoře tohoto orgánu se doporučují čaje s obsahem hořčinů, kupříkladu z hořce, řebříčku, chmele, zeměžluče, pelyňku a dalších bylin. 

Z březnových pranostik vybírám: 

Březen bez vody, duben bez trávy 

Panská láska, ženská chuť a březnové počasí nejsou stálé 

Březnové slunce má krátké ruce 

Suchý březen, chladný máj – bude humno jako ráj 

Březen hřmí – květen sněží 

Bouřka v březnu klade na dobrý rok 

BERAN (21.3. – 20.4.) 

Milí Berani, březen a nekonečná energie, to je vaše aktuální nastavení. Zdá se, že tento měsíc se bude dařit vše, nač sáhnete. Plánujete-li se do něčeho nového pustit, neváhejte. Správný čas nastal právě teď. Březen fandí i společenskému vyžití a novým kontaktům. Máte příležitost potkat inspirativní a zajímavé lidi, kteří vás nasměrují a mohou v lecčems posunout dál. Nebraňte se změnám a netradičním pohledům na tradiční záležitosti. Tento měsíc máte příležitost ukázat, co ještě se ve vás skrývá a mile překvapit své blízké. Karty naznačují, že – jste-li nezadaní – můžete potkat zajímavý protějšek. Jen pozor, ať jej napoprvé příliš nevylekáte svou ohnivou energií, kterou ve vašem případě nadcházející měsíc ještě umocní. 

BÝK (21.4. – 21.5.) 

Býci, po citlivém únoru přichází materiálně založený březen. Alespoň ve vašem případě. Jste-li nejistí ve své finanční situaci, březen by měl stav stabilizovat. Nabízí se šance usměrnit tok vašich financí a zajistit si prospěch i do budoucna. Jen pozor – buďte obezřetní a dobře zvažte, komu a s čím se svěřujete. Karty varují před nečestným jednáním a nekalými úmysly někoho ve vašem okolí, které by v konečném důsledku mohlo mít neblahý vliv právě na váš materiální (ne)prospěch. Sami se také zkuste zamyslet nad tím, zda pokaždé jednáte fér. Někdy nás okolnosti nutí i do věcí, které bychom standardně nedělali; nenechte se manipulovat a zachovejte si svou tvář i v situaci, která se vám jeví jako obtížná. Vyplatí se to a na ovoce nebudete muset dlouho čekat! 

BLÍŽENCI (22.5. – 21.6.) 

Milí Blíženci, čeká vás opravdu zajímavý a důležitý měsíc! Jeho počátek bude ve znamení rodiny a uvědomění si její důležitosti. Ať už jde o rodinu v pravém slova smyslu nebo třeba vaše blízké přátele a lidi, kteří ve vašem životě hrají některou ze zásadních rolí. Pocítíte jejich podporu a lásku. V polovině března vám karty doslova fandí. Budete se nacházet v situaci, která vám bude nadmíru příjemná. Možná si dokonce sami pro sebe řeknete, že jste si splnili svůj sen, zvládli další životní etapu, a to veskrze úspěšně. Konec března přinese novou výzvu a další úkoly, do kterých se s chutí vrhnete. Možná to nepůjde tak úplně hladce, jak byste si přáli, nicméně vytrvejte. Do budoucna vás čeká úspěch přímo úměrný vašemu nasazení. 

RAK (22.6. – 22.7.) 

Milí Raci, březen začnete pěkně energicky, plni nadšení a odhodlání postavit se všem životním výzvám. Vaše úmysly budou čisté a aktivita nakažlivá. Nezadaní Raci mohou právě v této době potkat zajímavý protějšek a úspěšně začít novou životní kapitolu. Karty ovšem také varují před nečestným jednáním někoho z vašeho bezprostředního okolí. Jde o osobu, od které byste nic takového nečekali. Buďte proto opatrní a dříve, než prozradíte své úmysly či nové nápady, dobře zvažte, komu se svěříte. Konec měsíce bude příjemný. Můžete objevit nebo znovuobjevit činnost, která vás dokáže naplnit pocitem uspokojení a radosti. Dost možná oprášíte staré sny a dodáte jim nový lesk tím, že je opět vynesete na denní světlo. 

LEV (23.7. – 22.8.) 

Milí Lvi, i tento měsíc se ke slovu dostanou emoce. K nim ovšem bude mít co říct i rozum. Zpočátku pocítíte možná určitou nevyrovnanost a vrtkavé nálady, které by vás v konečném důsledku mohly dovést až do jistého druhu letargie. Nenechte se zviklat dočasným pocitem nenaplnění a zkuste se na věci podívat ještě i z jiného úhlu. Emoce vás budou ovládat po celý měsíc, což vás možná lehce vykolejí. Pokud se je ale naučíte včas zpracovávat a dokážete-li svým emocím věnovat dostatečnou pozornost, poznáte, že žití může být vlastně docela jednoduchá záležitost. Konec března s sebou přinese novou energii a dobré nápady, které si budou žádat rozhodnutí a realizaci. Využijte toto období co nejvíce ve svůj prospěch, položíte tak skvělé základy pro další období. 

PANNA (23.8. – 22.9.) 

Milé Panny, dalo by se říct, že březen vám trochu zamotá hlavu a podemele dosud pevnou půdu pod nohama. Zhostíte-li se však svých úkolů s chutí a tou správnou dávkou energie, nakonec se vám velice uleví. Záležitosti se následně budou dít jednoznačně ve váš prospěch. Jedním ze základních úkolů nadcházejícího měsíce nebude nic jiného, než zvládnutí sebe sama, resp. svého strachu a nejistoty, usazené někde hluboko uvnitř vás. Tento měsíc vám ovšem dává i obrovský potenciál a sílu, na kterou se můžete spolehnout. Sice to může trochu vypadat jako boj se sebou sama, opak je ale pravdou. Jde o to najít k sobě cestu a přijmout se bez výhrad takové, jaké, milé Panny, jste! 

VÁHY (23.9. – 23.10.) 

Březen pro vás, milé Váhy, nachystal vcelku příjemné karty. Pokud jste dosud stály na místě, je čas vykročit! Rozhodnout se pro konečné řešení a to si také prosadit. Důvěřujte si a naslouchejte své intuici. Někdy to není zrovna jednoduché, zvláště pro vzdušná znamení, jako jste vy. Síla myšlení a donekonečna se opakující analýza situace jsou silnými soupeři pro těžko uchopitelnou intuici. Zvládnete-li však tento úkol, otevřou se vám mnohé brány. Březen nabízí také možnost zlepšit si finanční situaci, a to i z dlouhodobého hlediska. Uvažujete-li o změně zaměstnání, nastal právě nyní ten správný čas. Koncem měsíce očekávejte nový přísun životní energie, tak ji využijte co možná nejlépe! 

ŠTÍR (24.10. – 22.11.)

Březen s sebou, milí Štíři, přináší poněkud rozporuplné pocity. Na jedné straně vědomí, že se máte o koho opřít a i po citové stránce se cítíte relativně spokojeni. Stabilita ve vašem životě na jedné straně a nevysvětlitelné nutkání něco změnit na straně druhé. Vyznáte se v tom? Zkuste jít opravdu do hloubky a poctivě se zamyslet nad tím, odkud pramení ta tichá nespokojenost. Často na svůj vlastní úkor upřednostňujeme štěstí druhých, mnohdy nenasloucháme svému nitru tak, jak by se slušelo. Možná, že právě tam je ten příslovečný zakopaný pes. Nebojte se odmítnout druhé, pokud si sami nebudete úplně jisti, že jim opravdu chcete vyjít vstříc tak, jak vás žádají. 

STŘELEC (23.11. – 21.12.) 

Milí Střelci, březen se ve vašem případě tváří celkem bojovně, nikoli však ve smyslu boje proti vám. To spíš ve vás samotných se probudí mírně zpupná nálada a budete mít tendence více se ozývat a více nesouhlasit. Je to naprosto v pořádku. Občas je potřeba ukázat, že nejste vždy povolní a máte právo vyjádřit zcela svobodně svůj, třeba i negativní, názor. V březnu byste se mohli dostat do situace, která vás bude chtít posunout dál. Udělat krok, vykročit do neznáma, opustit staré vyšlapané pěšinky a možná i trochu zariskovat. Nemějte obavy, s březnovým vybavením vám to půjde dobře. Máte pro strach uděláno a – jak jistě víte – odvážnému štěstí přeje. 

KOZOROH (22.12. – 20.1.) 

Milí Kozorozi, zdá se, že finanční téma z předchozího měsíce pokračuje. Mělo by se vám dařit, jen pro to musíte něco udělat. To, co vás aktuálně brzdí a celkově zdržuje, je vaše roztěkanost a nesoustředění se na cíl. Abyste se posunuli dál a umožnili tak svému talentu vyniknout, zvolte jednoznačnou cestu. Podporu a pochopení vašich nejbližších máte, podobně jako odhodlání a skvělé nápady. Dalším z vašich březnových úkolů je nahlédnutí do svého nitra a pochopení, že bojovat s tím, co máme uvnitř, tak docela nelze. Přínosnější a v konečném důsledku méně bolestivé je nalezení společné řeči se svojí odvrácenou stranou, ať už si o ní tajně myslíte cokoli. 

VODNÁŘ (21.1. – 20.2.)

Vodnáři, březen bude mít tendenci prověřit vaše city. Jste-li ve spokojeném partnerském svazku, není třeba se obávat. Naopak – karty naznačují, že právě v tomto měsíci budete mít chuť připomenout si, proč jste spolu. Co vás s partnerem spojuje a pro co se máte rádi. Ovšem v případě, že se ve svazku spíše trápíte, může dojít na lámání chleba. Dostanete se do situace, která bude vyžadovat volbu. Ať už je řeč o volbě mezi dvěma partnery, pracemi nebo místy k žití, vyvstane otázka, jak jste na tom vy dva. Nezadaní Vodnáři mají šanci potkat zajímavý protějšek se slibnou perspektivou do budoucna a dobrým zázemím. Mějte oči i srdce otevřené, březen vás rád podpoří. 

RYBY (21.2. – 20.3.) 

Milé Ryby, máte před sebou velice zajímavý měsíc, naplněný jak pracovně, tak emočně. Pokud jste se dostaly do situace, kterou potřebujete akutně řešit, březnová energie bude rozhodně hrát ve váš prospěch. Nebojte se změn, neuzavírejte se do sebe. Dělejte pravý opak. To, co potřebujete, je svěží vítr do plachet a nový směr. Koncem měsíce pozor na mírně klesající energii. Udržujte se v co největší pohodě, a když můžete, odpočívejte. Plánujte a své plány postupně realizujte. Krůček po krůčku, nespěchejte na sebe. Zůstaňte ovšem ostražití, více se dívejte a naslouchejte, méně hovořte. Dozvíte se víc.

Ilona Lea Kotková: vlastnimsmerem.cz 

Foto: iStock


Diskuze: příspěvků