Hobby

Tarotový výklad na duben

Vedle Žižkovského vysílače v Praze leží starobylý židovský hřbitov, na kterém se dnes už nepohřbívá. Byl založen v roce 1680 jako morové pohřebiště pražské židovské obce. Bylo zde pohřbeno na 40 000 osob, mezi nimi řada významných rabínů a učenců. Podle některých legend je možné, že právě zde je uložen slavný Golem, který se dosud nenašel. Tady byl vyložen tarotový výklad karet na duben.

Beran – 6 pohárů
Tento měsíc vás zřejmě nebude nic posouvat dopředu, alespoň ne tolik, jak jste zvyklí. Je čas zpomalit, ohlédnout se, trochu si i odpočinout a načerpat nové síly do budoucna. Podívejte se zpět, zda tam neuvidíte něco, co by vám mohlo pomoci i v cestě dopředu. Nesnažte se mířit tolik vysoko, není na to vhodná doba.

Býk – 10. kolo života
Velké změny a novinky naplní váš život. Nic není nemožné a nic není jisté. Jsou věci, které přijdou, i když se jim budete zuřivě bránit, a jsou věci, které se neobjeví, i když se o ně budete strašně snažit. Smiřte se s tím a zkuste vynaložit svou sílu spíše na reakci na tyto změny než na boj proti nim.

Blíženci – Eso pentaklů
Kolem sebe máte mnoho možností a příležitostí. Stačí si je jen vzít a prakticky je použít. Mějte oči otevřené a sledujte, co je kolem vás a co se s tím dá dělat. Jste šikovní, pracovití a vynalézaví, tak to vše zužitkujte v něco konkrétního.

Rak – Eso mečů
Tento měsíc si snažte udržet čistou hlavu a nepodlehnout žádné iluzi. Jasné představy a upřímná slova vám mohou hodně dát. Rozhodnutí dělejte rychle a rázně tak, jak vám to připadá nejlepší. Vytyčte si směr, zvolte vhodný cíl a jděte si za ním. Jen nezapomeňte naplánovat i varianty B.

Lev – 3. císařovna
Tento měsíc budete zářit a okouzlovat všechny kolem. Vaše duše i zevnějšek bude nějak hezčí a vy si toho budete vědomi. Využijte to k praktickým věcem, podílejte se na chodu rodiny a domácnosti a snažte se v tom najít část svého života.

Panna – 7 mečů
Dívejte se kolem sebe a sledujte, jak to s vámi ostatní myslí. Je možné, že narazíte na lži a klamy, že potkáte podvodníky a zloděje. Buďte o krok před nimi a nenechte si od nich ublížit. Mějte ale na paměti, že čestnost a férovost se čeká i od vás.

Váhy – 15. ďábel
I když přesně občas nevíte, kdo vlastně jste a co chcete, buďte sami sebou. Tak jste nerozhodní a váhaví. No a co? Nenechte si to vyčítat, nenechte si do toho mluvit, buďte takoví, jací jste a nenechte se nikým ovládat. Nezapomeňte ale, že ten pomyslný manipulátor a svůdce může bydlet i ve vaší duši.

Štír – 2 pohárů
Dost bylo samoty, dost bylo rozumu. Pro další konání a jednání je třeba se s někým spojit. Nebuďte už na své úkoly a rozhodnutí sami, najděte si někoho, komu se můžete svěřit a kdo vám může pomoci. Uvědomte si, že pomoc občas skutečně potřebujete a nebojte se o ni říct. Jistě zjistíte, že už někdo připravený čeká.

Střelec – 4 holí
Nastal čas klidu a radosti. Nedělejte žádná zásadní rozhodnutí a pokud budete muset, snažte se o lehkost a nadhled. Nic se nejí tak horké, jak se uvaří. Vyjděte ven, bavte se, odpočívejte a dělejte si radost. Přišel příjemný měsíc.

Kozoroh – 3 mečů
V životě se často stane, že ne všechno dopadne tak, jak jste chtěli. Nemůžete všechno ovládat a do všeho zasahovat. Něco se děje nezávisle na vás. A i když je to nepříjemné zjištění a může to i bolet, nedá se s tím nic jiného dělat než se s tím smířit a pokračovat dál bez toho. Najít ve zklamání v druhém vlastní podíl viny je první krok, jak se z toho dostat ven.

Vodnář – 4 pentaklů
Přestože obvykle usilujete o volnost a nové věci do života, tento měsíc můžete mít pocit, že žádné nepřichází a že se nic nového neděje. Nezoufejte a nesnažte se za každou cenu o dynamiku a rychlost. Zkuste si spíše uvědomit, zda nesedíte na pramenu a zda si nehybnost nezpůsobujete tak trochu sami.

Ryby – 20. soud
Tento měsíc nebude jen tak. Možná budete muset řešit mnoho věcí, do kterých se vám nebude chtít, možná se budete muset prát s úkoly a povinnostmi, které budou náročné. Každopádně neberte nic na lehkou váhu a buďte zodpovědní za to, co děláte. Až se nakonec vyčistí vzduch, bude se lépe dýchat všem.

Chcete-li se autorky na něco zeptat, najdete ji v naší poradně.

Autor. Anna Bechná, http://www.tarot-plzen.cz
Foto: Anna Bechná
1. 4. 2011

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků