Hobby

Tarotový výklad na květen

Rýzmberk, zřícenina gotického hradu založeného na přání Přemysla Otakara II. v 2. pol. 13. st., sloužil jako pohraniční pevnost a měl za úkol střežit zemskou stezku vedoucí přes Všerubský průsmyk do bavorského Řezna. Zřícenina jednoho z nejvýznamnějších západočeských hradů je opředená mnoha historickými příběhy i pověstmi. Hrad obývá sličná Bílá paní, ale také zde můžete potkat bledý přízrak jménem Apolena. Dcera dávného šlechtice bloudí hradem a čeká na jinocha, který si od ní vezme jablko a zbaví ji prokletí. Vykládala jsem v rozhledně připojené k hradu ve výšce 680 m.n.m.

Beran – 4 mečů
Tento měsíc byste měli slevit ze své obvyklé energie a dát si trochu pauzu. Nic se nejí tak horké, jak se uvaří, a není kam spěchat. Dopřejte si klid, zásadní rozhodnutí nechte na jindy a povinnosti se snažte přerozdělit také na ostatní. Sílu, kterou takto posbíráte, budete ještě potřebovat.

Býk – 19. Slunce
Tento měsíc si zkuste vychutnat a užít. Slunce svítí, všechno kvete a vy můžete mít dobrou náladu, pokud se povznesete nad problémy a běžné starosti. Dopřejte si věci, které máte rádi, buďte pozitivní.

Blíženci – 3 mečů
Ne vždycky se všechno podaří a ne vždy vás všechno potěší. Pokud něco plánujete nebo máte nějakou představu, počítejte raději s horší variantou, můžete pak být jen příjemně překvapeni. Snažte se dívat více do budoucna, nerýpejte se ve starých bolestech.

Rak – 5. Velekněz
Máte už mnoho zkušeností, proto se nebojte je předávat dál. Určitě se najdou posluchači, kterým vaše nápady a rady přijdou vhod a zabrání nepříjemnostem. Poslouchejte ale také, co říkají ostatní, i vás to může poučit a posunout.

Lev – 9. Poustevník
Také, stejně jako berani, se mají tento měsíc spíše stáhnout do ústraní a nehnat se příliš dopředu. Promyslete si další plány a cíle, znovu si uvědomte, co vlastně chcete a zda za tím opravdu jdete. Než abyste dělali něco proti svému přesvědčení, raději nedělejte nic.

Panna – 3 pentaklů
Tento měsíc se skvěle hodí na práci a činnosti jakéhokoliv druhu. Pracujte, tvořte, učte se a všímejte si výsledků, které jsou za vámi vidět. Ty jsou teď důležité. Vaše činorodost a pečlivá vytrvalost se konečně vyplatí.

Váhy – 2 holí
Tento měsíc možná prožijete skutečné peklo. Vaše typická váhavost bude ještě posílena a znásobena. Pokud máte už teď problémy s rozhodováním, tento měsíc to opravdu bude těžké. Takže se snažte dát na první dojem, buďte spontánní a na každý výběr si dejte limit max. jedné minuty, pak něco vykřikněte a to si nechte.

Štír – 4 pohárů
Tento měsíc s vámi asi nebude příliš řeč. Ne že by byla jindy, ale teď to bude ještě horší. Do ničeho se vám nebude chtít, budete otrávení a jarní únava zřejmě přijde až teď. Zkuste se nad to povznést a dostat se do nálady, aby vám neuteklo něco podstatného. Až se rozkoukáte, může být pozdě, proto se zkuste trochu donutit.

Střelec – 5 mečů
Tento měsíc se dívejte kolem sebe a dávejte pozor na to, co se děje. Můžou zde hrozit pomluvy nebo podlosti, může na vás někdo něco chystat. Nedejte se zastrašit a buďte o krok napřed, tak se vám nemůže nic stát.

Kozoroh – 11. Síla
Přestože se obvykle držíte spíše na zemi, zkuste se tento měsíc trochu odrazit. Buďte akční, rozhodní a důrazní. Buďte všude vidět a dělejte si jen to, co chcete. Neberte ohledy na druhé, jděte si za svým cílem, jedině tak můžete být spokojení.

Vodnář – 20. Soud
Vše, co je rozdělané nebo nedokončené, vše, co jste rozehráli a teď to stojí, se uzavře. Buď příjemně nebo nepříjemně, ale výsledek bude podstatný pro další roky. Snažte se proto vzít věci více do vlastních rukou a podílet se na závěrech, které vás čekají. Čekejte zlom, ale nebojte se ho, už měl dávno přijít.

Ryby – 13. Smrt
Také ryby by měly tento měsíc bilancovat a hodnotit. Podívejte se zpátky na svůj život, na to, co máte a co jste chtěli, na to, co už nemá velkou hodnotu. To, co uznáte, že je nefunkční, prostě zahoďte. Už se to nebude hodit. Nebojte se dělat definitivní závěry, budou vám ku prospěchu, protože uvolní místo novému.

Autor: Anna Bechná, http://www.tarot-plzen.cz
Foto: Anna Bechná
2. 5. 2011

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků