Hobby

Tarotový výklad na měsíc červenec 2017

Sbírání kytiček

Červenec je sedmým měsícem gregoriánského kalendáře a má 31 dní. V původním římském kalendáři byl ovšem červenec označován latinským „mensis Quintilis“, tedy „ měsíc Pátý“, protože původní římský kalendář začínal březnem.

To mělo vliv jak na číselná označení jednotlivých měsíců, tak třeba i na vkládání dne v přestupném roce na konec února, tedy na konec roku. 

Červenec patří k nejoblíbenějším měsícům v roce, zvláště pak u dětí, kterým začínají velké letní prázdniny. Název je odvozen od předchozího měsíce, přípona „ec“ zde vyjadřuje následnost, tedy fakt, že červenec následuje po červnu. 

Úplněk nastává 9. července, novoluní pak 27. července. 

Podle tradiční čínské medicíny je v tomto měsíci nejvíce zatížen krevní oběh. Doporučuje se jíst střídměji, dopřát si více rostlinné stravy a dostatečně se hýbat. Z potravin je v červenci vhodné zejména sezónní ovoce a zelenina, zelené saláty, sója, červené fazole a mungo, kozí a ovčí produkty, na zahnání žízně pak například voda s citrónem, zelený čaj nebo rooibos. K dochucování potravin třeba pažitka či kopr. 

Z lidových pranostik vybírám: 

Jaký červenec, takový leden. 

Déšť na Prokopa – zmokne každá kopa. 

Svatý Jakub dává kukuřici klasy, svatá Anna vlasy. 

Svatá Markéta hodila srp do žita. 

Na mokrý červenec následuje bouře a krupobití. 

Co červenec neupeče, to již srpnu neuteče. 

Co červenec končí, srpen začíná. Když dne ubývá, horka přibývá. 

BERAN (21.3. – 20.4.) 

Milí Berani, první prázdninový měsíc nebude konkrétně pro vás žádný velký relax. Spíš naopak. Jeho energie vás nenechá v klidu a ne vždy to bude úplně příjemné. Možná zjistíte, že to, zač jste bojovali, za vydanou energii vůbec nestálo. Dosažené vítězství je vítezstvím jen naoko a vaše ztráty byly možná až příliš vysoké. Dejte si, milí Berani, celkově pozor na energetickou (ne)rovnováhu. A ačkoli se tento měsíc budete mít co otáčet, věnujte každý den aspoň chvilku jen sobě. Karty naznačují, že by vás mohla postihnout dočasná psychická nepohoda, ubrat by mohla i na kvalitě vašeho spánku. Trýznivé myšlenky „co by, kdyby“ na vás mohou dotírat možná o něco intenzivněji, než obyčejně. Nenechte se jimi vláčet a hledejte jistotu sami v sobě. Na sklonku měsíce vás čeká ukončení nějaké záležitosti, co vás mohla – klidně i více – trápit. Skončí přirozeně, plynule, nenásilně. 

BÝK (21.4. – 21.5.)

Milí Býci, léto přeje lásce a zrovna vám by v červenci mohla tak trochu zkřížit cestu. Hledáte-li partnera (partnerku), zdá se, že tentokrát by to mohlo doopravdy vyjít. Na cestě k vám je osoba, co do vašeho života vnese novou energii, zároveň však stabilitu a pocit jistoty. Nejprve je ale třeba pustit ji k sobě. Se stávajícím partnerem může dojít k novému vzplanutí, oživení a připomenutí si toho, proč jste spolu. Pozor si ovšem dejte na příliš rozkolísané emoce; všeho moc škodí a náladovost či nerozhodnost dokážou zničit i ten nejhezčí vztah. Koncem měsíce si uvědomíte, že některé staré záležitosti, co máte v sobě stále hluboce ukotveny, je třeba opustit. Uvolníte tak novou energii ve svém životě a připravíte prostor pro nové zážitky, situace i možnosti. 

BLÍŽENCI (22.5. – 21.6.)

Milí Blíženci, hravost, rodina, láska a příležitost… To je váš základní červencový potenciál. A to nezní vůbec špatně, co říkáte? Možná to způsobí horké letní noci, možná prosluněná rána… vy se budete cítit báječně! V práci i osobním životě se blýská na dobré a lepší časy; nové nabídky a možnosti na vás už čekají. Nechte naplno rozproudit svou vzdušnou energii, dovolte si dostatečný nadhled, jednejte spontánně, nikoli však zbrkle. Zachovejte si zdravý odstup a dopřejte si čas. Karty slibují mnohé. Peníze, lásku, změnu i stabilitu. Záleží jen na vás, po čem sáhnete. Žijete-li v pevném partnerském svazku, naskytne se příležitost, kdy si uvědomíte jeho sílu, a to v tom nejlepším slova smyslu. Užívejte léta, má vás rádo! 

RAK (22.6. – 22.7.) 

Milí Raci, potřeba rovnováhy a nové možnosti – to je vaše základní červencová výbava. Karty naznačují, že by bylo žádoucí lehce přibrzdit. A tak uberte plyn, práce neuteče a život nepočká. Zkuste si více užívat to hezké, co se vám nabízí. Buďte se svými blízkými, ukažte jim, co pro vás znamenají. A také jim předveďte, co mají ve vás. Na životě je krásné, že máme vždy aspoň dvě možnosti na výběr. Zůstat – odejít, koupit – nekoupit, ozvat se – mlčet. Pro vás, milí Raci, bude červenec měsícem uvědomění si něčeho zásadního. Možná vám dojde, jak důležité je, abyste cítili pevné zázemí, třeba pocítíte nutnost vyslovit něco pěkně nahlas. Ať už je to cokoli, věřte, že červencové karty vám fandí a štěstí při vás stojí. 

LEV (23.7. – 22.8.)

Milí Lvi, červenec možná nesplní tak docela vaše očekávání. Čeká vás víc práce a méně zábavy, a to i přesto, že se – možná – chystáte na dovolenou. Snažte se své vztahy udržovat v únosných, tedy příjemných, mezích. A pokud to z nějakého důvodu nejde, možná je čas zamyslet se nad příčinou neúspěchu. Někdy udržujeme i nefunkční záležitosti z jakési setrvačnosti a strachu z nových a neznámých věcí; sami ale někde uvnitř moc dobře víme, že takové činy nemají dlouhé trvání, resp. dobré konce. Nejhorším protivníkem jsme si nakonec většinou jen my sami. A proč vlastně, když bychom si naopak měli být co nejblíž? Jednejte férově a na rovinu, často se uleví nejenom vám, ale – a často paradoxně – i těm druhým. 

PANNA (23.8. – 22.9.) 

Milé Panny, nastává čas pilování detailů, ladění drobností, dokončování projektu. Máte-li za sebou náročné období plné pilné práce, červenec vás odmění. Konečně za sebou uvidíte výsledky a budete si moci už jen lehce pohrávat s maličkostmi. Podobně, jako když se ráno rozhodujete, zda si obléci červené nebo modré tričko, ačkoli víte, že obě barvy vám sluší. Přibližně v polovině měsíce zatoužíte po nové výzvě. Možná se budete ohlížet po dalším úkolu, není ovšem vyloučena ani zajímavá pracovní nabídka. Dobře zvažte své další kroky; energie, kterou budete v červenci vyzařovat, je lákavá a vy se stanete žádanější než dosud. Jste-li nezadané, konec měsíce přinese zajímavou příležitost k seznámení s člověkem, který vás upoutá. Může jít o krátkou letní lásku, ale také o vztah trvalejšího charakteru. 

VÁHY (23.9. – 23.10.) 

Milé Váhy, počátkem měsíce možná pocítíte lehké rozladění. Můžete se dostat do stavu, kdy budete mít pocit, že se proti vám spikl celý svět a vy musíte obhajovat své místo na slunci. Půjde však o pouhé zdání, vaši vnitřní záležitost, jistou rozkolísanost mysli. Rychle to přejde, ačkoli zjitřené emoce ještě nějakou chvíli zůstanou. Setrváváte-li v nevyhovujícím vztahu, který vám, víc než radost, přináší trápení, vězte, že řešení se samo nabídne. Některé vztahy se po určité době dostanou do fáze, kdy svým aktérům už nic nového nenabízejí, jsou tzv. dožité. A vy, nacházíte-li se v uvedené situaci, máte šanci posunout se dál. Nechat věci jen tak plynout a doznít. Bez vnějšího zasahování a přílišné aktivity. A uvědomit si, že na každém konci je hezké, že uvolní místo pro nové. 

ŠTÍR (24.10. – 22.11.) 

Milí Štíři, červenec bude ve znamení silných karet i událostí. Tentokrát ale bude záležet hodně na vás, jak se k situaci, která vás potká, a možná i trochu překvapí, postavíte. Na první pohled se může zdát, že se na vás usmálo štěstí ve formě skvělé příležitosti a šance si polepšit. Ať už je řeč o penězích, pracovním místě nebo nákupu nemovitosti. Dobře však zvažte, do čeho se pustíte, zjistěte si více detailů, ptejte se. Nenechte se oklamat líbivými řečmi, uvažujte. Karty varují, že v budoucnu by se vaše investice nemusela vyplatit. Naopak. Protože hranice mezi přáním a nezdravým chtěním, je poměrně tenká. Mnohdy pak ani nezpozorujeme, že jsme ji překročili. Konec měsíce s sebou přináší pohár plný emocí a šanci potkat člověka, který je ve vás probudí. V tom nejlepším slova smyslu. 

STŘELEC (23.11. – 21.12.) 

Milí Střelci, červenec je váš! Karty přejí lásce a smyslovým požitkům, novým setkáním a atmosféře letní zamilovanosti. Budete zářit a svou energií oslníte nejednu osobu (nejenom) opačného pohlaví. Jste-li nezadaní, v červenci je šance situaci změnit. Jediné, nač je třeba dát si pozor, je přílišné nadšení vrhat se do všeho po hlavě. Někdy by to mohlo trochu zabolet, někdy byste si dokonce mohli docela slušně natlouct. A vzít s sebou na tu nevyžádanou jízdu ještě i někoho dalšího. I když to v červenci půjde těžko, občas sešlápněte brzdu, možná i na okamžik zastavte, ať vidíte, jak doopravdy vypadá krajina kolem vás. Konec měsíce s sebou přinese báječný pocit naplnění a dosažení cíle, zdravého sebevědomí a pocitu, že vám život rozumí, podobně jako vy rozumíte jemu. 

KOZOROH (22.12. – 20.1.)


Milí Kozorozi, červenec má pro vás připravenu hromadu emocí. Pomyslný labyrint, ve kterém jeden dokáže snadno zabloudit. Vaším úkolem pro tento měsíc je neztratit se. Vyznat se ve vlastních emocích, rozkrýt i ty nejhlubší pocity. A neucuknout. Vydržet pohled na pravdu, i když může být občas docela bolestivá. V červenci se můžete ocitnout v situaci, kterou nemusí být jednoduché ustát. Alespoň zdánlivě. Budete uvažovat nad tím, zda stav, ve kterém se nacházíte, vám přináší opravdu radost. Nemusí jít o nic zásadního, nicméně nepodceňujte vlastní pocity a věnujte jim dostatečnou pozornost. Konec července se nese ve znamení zklidnění a dosažení určité stability. Bude vám dobře a lépe. Otevřete se radosti a pokuste se o potřebný nadhled. 


VODNÁŘ (21.1. – 20.2.) 

Milí Vodnáři, v červenci věnujte zvýšenou pozornost vlastním nápadům. V hlavě toho budete mít spoustu a z mnohých myšlenek mohou do budoucna vzniknout i velké věci! Karty přejí dlouhodobým projektům, resp. položení jejich pevných základů. Nemusíte-li, nenechte se rozptylovat okolím a soustřeďte se pouze na svůj záměr. Není to sobecké ani bezohledné. Je to vaše věc a vaše rozhodnutí, které musíte obhájit jen sami před sebou. Je pravděpodobné, že se v tom tichém soustředění zamyslíte i nad tím, zda se obklopujete jen těmi správnými lidmi. Není to vztaženo na nejbližší rodinu a přátele, spíše na pracovní kolektiv a lidi, kteří – možná – tak trochu využívají vaši dobrosrdečnost. Nedovolte jim to; ať se koncem měsíce nepotkáte se zklamáním a nenadálým splínem. 


RYBY (21.2. – 20.3.) 

Milé Ryby, silné červencové karty vás chtějí posunout dál. Možná se dostanete do patové či jinak nepříjemné situace. To proto, abyste se na ni dokázali podívat ještě i z jiného úhlu. Hledáte-li stabilitu, nejprve je třeba ukotvit se samy v sobě. Neproplouvat jen okolo, ale nahlédnout dovnitř. A že je tam tma? Možná se jen zbytečně bojíte pořádně se rozkoukat. Tento měsíc se na první pohled jeví tak trochu přísně. Bude si žádat dodržování určitých pravidel; opět spíš vnitřních a ryze soukromých, než vnějších a někým uměle vytvořených. Jste silné osobnosti, milé Ryby, ačkoli se to ne vždy na první pohled takto jeví. Koncem měsíce můžete potkat člověka, který vám dokáže dobře poradit a správně nasměrovat. Jedinou podmínkou je váš zájem.


Ilona Lea Kotková: vlastnimsmerem.cz 

Foto: iStock

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků