Hobby

TAROTOVÝ VÝKLAD NA MĚSÍC SRPEN 2015

Sbírání kytiček

Původ názvu měsíce je zcela prozaický. Srpen označuje srpný měsíc, tedy dobu kosení. Slovo je s největší pravděpodobností odvozeno od žacího nástroje, srpu, užívaného v raném zemědělství při sklizni obilí.

V srpnu 2015 nás 14. čeká novolunní, 29. pak úplněk. Během měsíce ubude dne o 1 hodinu a 45 minut a podle tradiční čínské medicíny je nejvíce ohrožena termoregulace organismu. Lidské tělo se snaží udržet konstantní teplotu 36 – 37 stupňů Celsia, přesto teplota během dne kolísá. Věděli jste například, že nejnižší teplota je někdy kolem třetí hodiny ranní, nejvyšší pak kolem páté odpoledne? 


Na dokreslení přinášíme ještě několik srpnových pranostik:

  • Když v srpnu moc hřímá, bude na sníh bohatá zima
  • Srpen z počátku-li hřeje, zima pak se dlouho sněhem skvěje.
  • Moc hub srpnových – moc vánic sněhových.
  • Jsou-li v srpnu hory kalný, budou v zimě mrazy valný.
  • Když je v srpnu ráno hodně rosy, mají z toho radost vosy.
  • Když fouká v srpnu severák, bude dlouho pěkně pak.
  • V srpnu když půlnoční vítr věje, bez deště slunéčko hřeje.
     

BERAN (21.3. – 20.4.)

Srpen znamená pro berany nový příval energie, či spíše zpečetění předchozího úsilí. Konečně usednou na pomyslný trůn a vezmou do ruky královské žezlo. Protože energie bude mnoho a možná se před vámi objeví i mnohé další šance, mějte se na pozoru sami před sebou. Je třeba uřídit vůz svého života tak, aby se udržel na té (pro vás) „správné“ cestě. Pokud toto vše zvládnete, vysvitne nad beraní hlavou jasné slunce a dlouhodobě prosvítí i dosud temná místa.
 

BÝK (21.4. – 21.5.) 

Pro býky může být srpen měsícem osudovým. Platí to zvláště pro nezadané a hledající, protože karty jim v tomto období velice přejí. Navíc, ať už se dostanete do jakékoli pro vás nepříjemné situace, máte nad sebou neviditelná ochranná křídla a vše se obrátí ve váš prospěch. Kromě šance na lásku je na obzoru i slušná pracovní příležitost, takže pokud se chystáte ke změně, je ten správný čas. Srpen je měsícem přesně pro vás!
 

BLÍŽENCI (22.5. – 21.6.)

Blíženci, srpen a zábava. Osmý měsíc v řadě přeje milým setkáním, lehkosti a někdy snad až přílišnému uvolnění, ačkoli… Někdo či něco vám vnese do života nový příval energie, vášně a chuti do života. Jako kdybyste sundali tmavé brýle a svět se náhle stal barevnějším. Pozor však na situace, do které byste se díky kouzlu daného okamžiku mohli dostat, a ve které by vám nakonec nebylo tak dobře, jak jste očekávali.
 

RAK (22.6. – 22.7.)

Stejně jako u předchozích znamení, i rakům srpen přináší novou energii a chuť život naplno prožívat. Možná vás silněji než v předchozích týdnech či měsících budou volat staré a zapomenuté plány a vy se k nim ve svých myšlenkách často obrátíte. Zdá se, že právě teď je ten správný čas oprášit staré nápady, lehce je poupravit, a nový projekt může spatřit světlo světa. V pracovní oblasti se blýská na lepší časy, otevírá se před vámi dokonce více příležitostí. Hledáte-li, jistě brzy najdete.
 

LEV (23.7. – 22.8.)

Letní měsíce lvům svědčí. Zejména v první polovině srpna se lvi budou cítit nadmíru dobře a zvládnou více úkolů než obvykle. Společenští lvi se mohou blýsknout elegancí a jemnou hrdostí jim vlastní, pozor jen na přecenění vlastních sil. Posledních pár dnů v srpnu by energie mohla mírně klesat, ruku v ruce s dosud veselou náladou. Lvi, pozor na nástrahy a nejrůznější pokušení! Léto sice nahrává krátkým románkům a dovolenkovým láskám, ne vždy se ale riskantní jednání vyplácí.
 

PANNA (23.8. – 22.9.)

Srpen přeje rodinné pohodě. Panny, zkuste na chvíli zmírnit nároky na své okolí a zhluboka se nadechněte. Podívejte se na svět tak trochu dětskýma očima, dopřejte si odpočinek, radost i zábavu. Ideálně v kruhu rodinném, tam vám totiž v srpnu bude nejlépe. Nemáte příliš vysoká očekávání a zbytečně přísná pravidla jak ve vztahu k druhým, tak i k sobě samotným? Pokuste se nalézt tu správnou míru a určit si, co je pro vás v životě doopravdy důležité.
 

VÁHY (23.9. – 23.10.)

Váhy, ve vašem okolí se může objevit člověk, jehož plány budou velkolepé a vy se snadno jeho nadšením nakazíte. Pozor však na vzdušné zámky. Co se dnes zdá jasné a hladce schůdné, zítra může zešednout. Nedejte na první dojem a situaci řádně prověřte. Šance na zlepšení financí je, zdá se, na obzoru. Pozor však na jisté zklamání, které by spolu s takovou nabídkou mohlo přijít.
 

ŠTÍR (24.10. – 22.11.)

Srpen nabídne štírům hned dvě tváře. Na jedné straně vyvstane potřeba být chvíli jen sami se sebou, ponořit se do hlubin a nejtemnějších zákoutí svého já a pochopit aktuálně prožívanou situaci. Možná dojdete k překvapivému závěru, že ač obklopeni lidmi, cítíte se sami. Přesto vás ale srpen láká k oslavám a veselé zábavě, vždyť je léto a příležitostí všude plno. I pro štíry je ale důležité nalézt rovnováhu i správnou míru, ať už jde o zábavu, odpočinek či meditaci.
 

STŘELEC (23.11. – 21.12.)

Pro střelce může být srpen ve znamení bouří, a to nejenom meteorologických. I uvnitř vás samotných může nastat malá revoluce s touhou po svobodě a čerstvém vzduchu. Nacházíte-li se v nefunkčním vztahu, pak vězte, že i po té nejsilnější bouřce se opět vyčasí. A co víc, příroda je následně voňavá a vzduch svěží. Hledáte-li lásku, máte velkou šanci ji v srpnu nalézt. I pracovně se pro vás otevírá nová možnost, řešíte-li změnu zaměstnání nebo hledáte nové, srpen pro vás znamená dobrou příležitost.
 

KOZOROH (22.12. – 20.1.)

Pro kozorohy může být srpen měsícem zvratů. V jisté záležitosti, která se zdá být stabilní a plně funkční, nastane nečekaná změna. Pozor na podvodné jednání někoho z vašeho okolí. Ne každý má s vámi dobré úmysly, mějte se proto na pozoru. Všechno zlé je prý pro něco dobré, proto nezoufejte, možná i díky této nevyžádané změně se můžete posunout mnohem dál, než jste původně zamýšleli. Věnujte svou pozornost dětem a svým blízkým, potřebují vědět, že je máte rádi.
 

VODNÁŘ (21.1. – 20.2.)

Vodnáři, čeká vás rozporuplný srpen. Jedna vaše tvář si bude žádat rozvahu, plán a předem promyšlené jednání, druhá by se zase nejraději pustila do všeho „jen“ na základě aktuálních pocitů. Co je ale víc a kdo má větší rozhodovací právo? Rozum nebo srdce? Pozor na letní svody a lákadla, které by vám ve finále vůbec ono očekávané potěšení nepřinesly. Alespoň z dlouhodobého hlediska.
 

RYBY (21.2. – 20.3.)

Srpen může rybám přinést jisté zklamání v záležitosti pro ně velmi důležité. Nezoufejte ale nad rozlitým mlékem, protože ne všechny poháry se vyprázdnily. Stačí poohlédnout se kolem sebe a možná se vám naskytne zcela nový a jasnější obraz něčeho nebo někoho. V situaci, kterou si přejete vyřešit a nejste si jistí, jak se zachovat, prozatím raději nedělejte žádné podstatné kroky. Vyčkávání se nyní ukazuje jako nejlepší cesta. Koncem měsíce není vyloučeno úřední jednání či pracovní pohovor, které vám pomohou posunout se dál.

 

Chcete-li si nechat vyložit karty jen pro sebe, můžete se na Ilonu obrátit na www.vlastnim-smerem.cz.

Máte-li drobné dotazy, najdete Ilonu v naší poradně.

Připravila: Ilona
Foto: iStock
1. 8. 2015

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků