Hobby

Tarotový výklad na srpen

Tarotový výklad na srpen je z bývalého šibeničního vrchu u Nepomuka, kam vozili odsouzené na popravu. Na vrcholu kopce, dominujícímu okolní rovině, byla vybudována víceboká kamenná terasa, na jejíž plošině zřejmě stála jednoduchá dřevěná šibenice.

Nepomuku bylo uděleno právo hrdelního soudu již v roce 1250. Na zmíněném kopci nejprve zvaném Popravčí vrch, poté Šibenice a nakonec Lipák, stávalo podle dobových pramenů zařízení k věšení odsouzenců i kolo na lámání kostí. Poslední poprava v Nepomuku byla vykonána 10. 9. 1688. Koncem 19. století byl vrch Šibenice zalesněn a přeměněn na dnes již neexistující okrasný parčík s pěšinami a lavičkami. Staré popraviště nad Nepomukem, zdá se, bylo během zhruba 400 let své aktivní existence hojně využíváno. Podle některých zdrojů bylo na Lipáku popraveno až 420 odsouzenců a jejich stíny se tam dodnes pohybují.

Beran – 7 holí
Byť jsou ještě prázdniny, tento měsíc bude pro vás velmi náročný. Budete se muset hodně prát a ukázat hodně síly, abyste dosáhli svého. Nemělo by vám to činit žádné velké potíže, máte to v krvi, ale i tak tento měsíc bude stát za to.

Býk – 4 pentaklů
Tento měsíc se snažte být alespoň trochu spontánní a nekonvenční. Nedržte se tak úzkoprse zajetého chodu událostí, nelekejte se, pokud byste museli vybočit z řady. Za plotem vás čeká sice trochu rizika, ale také hodně nových možností.

Blíženci – Král mečů
Tento měsíc patří přemýšlení, vymýšlení a analyzování. Budete nadaní slovem i písmem, a proto se toho snažte využít. Nepodnikejte nic bez rozmyslu, ale přesto buďte rozhodní a ostří.

Rak – Páže holí
Tento měsíc nebude srdce ten pravý průvodce. Spíše se snažte užívat si a získávat nové zkušenosti, které se vám později budou hodit. Buďte akční, spontánní a živí. Můžete toho ještě hodně zažít.

Lev – 18. měsíc
Tento měsíc se snažte krotit a ovládat svůj temperament. Spíše se ponořte do sebe a sledujte své pocity, jednejte teprve po tom, co o nich budete vědět. Nastal čas zpomalit a vnímat sebe sama.

Panna – Král pohárů
Tento měsíc slevte ze své obvyklé pracovitosti a puntičkářství a zkuste uvažovat spíše srdcem. Dívejte se kolem sebe, buďte s lidmi, které máte rádi a nebojte se jim to říct. Nic tím neztratíte, můžete jen získat.

Váhy – 21. svět
Tento měsíc můžete úplně všechno. Svět vám leží u nohou, tak ho nezaplašte nerozhodností a pochybováním. Zkuste využít všechny dostupné možnosti, abyste dostali, co chcete.

Štír – 8 mečů
Cítíte se nejistí a zranění. Nemůžete se pohnout z místa. Otázkou však není, kdo nebo co bylo původem tohoto trápení, ale jak z toho ven. Neutápějte se ve svých zoufalstvích, tím se jich nezbavíte. Raději vymýšlejte, jak se znovu dostat do života a jak těmto starostem čelit.

Střelec – 5 pohárů
Zklamání a ztráty patří k životu. Bez nich to zkrátka nepůjde. Nechoďte proti tomu, zbytečně se vyčerpáte. Smiřte se s tím, ať můžete brzy vykročit dál.

Kozoroh – Královna pohárů
Váš praktický rozum musí tento měsíc stranou. Řiďte se svými city, poslouchejte své srdce a nebojte se projevit lásku těm, které máte rádi. Mohou vám to jen vrátit. Všímejte si svých tužeb a přání a snažte se chovat se podle nich.

Vodnář – 10 pentaklů
Rodina a pospolitost je to nejdůležitější. Alespoň pro tento měsíc. Buďte trochu konvenční a dodržujte tradice. Může vám to jen prospět. Nemusíte být vždycky free, držte se také trochu při zemi a užijte si běžné věci.

Ryby – 7 mečů
Dávejte pozor, co se kolem vás chystá a hlídejte si své věci. Ať už doslova nebo abstraktně, můžete o ně přijít. Včasným jednáním a prevencí tomu však můžete předejít. Proto nebuďte nečinní a všímejte si i maličkostí.

Chcete-li se autorky na něco zeptat, najdete ji v naší poradně. Dotazů na paní Annu je spousta a my se na ně snažíme rychle odpovídat. Pokud na svoji odpověď urgentně spěcháte, můžete využít její tarotovou pohotovost. Hledejte na http://www.tarot-plzen.cz

Autor: Anna Bechná
Foto: Anna Bechná
1. 8. 2011

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků