Filmové novinky

Televizní premiéra: O mě se neboj

Příběh rozvádějící se Evy (Veronika Arichteva) a sebevědomého, byť trochu lehkovážného právníka Martina (Václav Matějovský), který zapomene na její rozvodové stání a zasáhne tak do jejího života. Osmidílný romanticko-komediální seriál režíroval Biser A. Arichtev.

Režie: Biser A. Arichtev

Scénář: Hana Roguljič, Magdalena Wdowyczynová

Hrají: Veronika Arichteva, Václav Matějovský, Veronika Lapková, Lukáš Příkazký, Adéla Dobešová, Veronika Dobešová, Patricie Pagáčová, Sára Rychlíková, Vojtěch Vodochodský, Michal Kocourek, Lucie Vondráčková, Martin Sobotka, Martin Bačovský, Ondřej Veselý, Michal Isteník, Naďa Konvalinková, Ivana Jirešová, Filip Červenka, Klára Issová, Eva Burešová, Josef Hervert, Vojtěch Bartoš a další.

Příběh

Eva (Veronika Arichteva) se, kromě jiného, musí vyrovnávat s tím, že se svým nespolehlivým manželem (Lukáš Příkazký) stále sdílí malý pražský byt. A zatímco pro ni byla prohra v prvním rozvodovém stání jen technikálií, pro něj šlo naopak o znamení, že na jejich vztahu je pořád co zachraňovat. Jeho mnohdy až komické žárlivosti příliš nepřidá ani Evina nová práce recepční v prestižní advokátní kanceláři. Zvláště pak, když se kolem Evy začne ochomýtat sebevědomý pohledný právník Martin (Václav Matějovský), který ji do celé situace dostal.

Ten, na rozdíl od ní, nemá problém s proplácením složenek ani schopností nechat si své názory pro sebe. Jen se mu nechce vázat, což nevyhovuje jeho partnerce a kolegyni právničce Petře (Veronika Lapková). Mezi ním a Evou to brzy začíná viditelně jiskřit, čehož si začínají všímat i ostatní.

Eva je máma, takže se s životem pere kvůli dětem. A já tomu z pozice maminky opravdu rozumím. Čeká jí rozvod, vždycky se v životě musela spolehnout sama na sebe, umí a chce pomáhat ostatním, má v sobě zakořeněný boj o spravedlnost, humor a žije opravdově. A to se mi na ní líbí asi ze všeho nejvíc,“ říká o své roli Veronika Arichteva a uzavírá: „Myslím si, že máme opravdu hodně společného. Ten její přístup k životu, že si nenechá nic líbit a umí se za sebe a svoji rodinu postavit, je mi dost blízký.“

Komu by se nechtělo vžít se do mladého a neodolatelného právníka?“ shrnuje představitel Martina Václav Matějovský a pokračuje: „Tyto vlastnosti jsou ale jen kousek od arogance a namyšlenosti a takový Martin není. To byla určitá výzva. Chtěl jsem, aby ho diváci měli rádi. Divák musí postavám fandit, zároveň se ale po každém jejích rozhodnutí plácnout do obličeje a říct si ‚proboha, proč udělal zrovna tohle?‘“

O mě se neboj je žánrová podívaná v pravém slova smyslu. Romanticko-komediální seriál plný humoru, nadsázky a lehkosti,“ popisuje režisér Biser A. Arichtev a dodává: „Bylo hezké vidět Veroniku, jak si pohrála s rolí Evy. Myslím, že to diváky bude bavit. Je v tom dobrá a situace, které v seriálu rozehráváme, skvěle oživuje svou jedinečnou energií.

Připravila: Katka Soušková

Zdroj informací: TV Nova
Zdroj fotografií: TV Nova
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků