Hobby

Tip na výlet: borůvková zahrádka

Máte rádi borůvky a už se jich nemůžete dočkat? Ještě než v lese dozrají tmavomodré plody, potěšte se návštěvou speciální borůvkové zahrádky!

V Borovanech u Českých Budějovic se v úterý 14. května otevírá ukázková borůvková zahrádka s čítárnou. Pokud byste sem zamířili hned v den otevření, pak vězte, že se začíná v 16 hodin a mimo jiné se zde můžete setkat se známým botanikem a současně i milovníkem borůvek Václavem Větvičkou. Na návštěvníky čeká i borůvkové občerstvení a hudební doprovod swingové kapely Groovin´ High. A v 18 hodin začne přednáška o pěstování zahradních borůvek, kterou povede Pavel Chlouba, zahradní odborník a autor nápadu.

Ukázková zahrádka byla založená vloni na podzim v sousedství bývalé prelatury kláštera v přilehlém parku. Najdete tu sbírku osmi odrůd zahradních neboli kanadských borůvek (Chandler, Duke, Emblue, Jersey, Bluecrop, Pink Lemonade, Berkeley, Bluejay). Správně se však jmenují borůvka chocholičnatá. Tato rostlina tvoří středně velké keře, které běžně dorůstají do výšky 100 až 150 cm. V dobrých podmínkách dobře rostou a plodí.

Více o pěstování zahradních borůvek se dozvíte na www.boruvkobrani.cz nebo na www.fotoflora.cz.

Otevírací doba

Borůvková zahrádka má otevřeno od května do září v těchto hodinách:
V., VI., IX. = PO – NE: 9 – 12 a 13 – 16
X. – IV. = PO – PÁ: 9 – 12 a 13 – 16
VII. – VIII.= PO – NE: 9 – 17.30
 

Připravila: Marcela
Foto: iStock
9. 5. 2013

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků