Hobby

Tip pro cyklistky a cyklisty

Patříte-li ke sportovním nadšencům a během tréninku na kole chcete sledovat svůj výkon, ujeté kilometry a také přesně vědět, kudy jedete, pak byste si měli pořídit speciální cyklocomputer.

Vyhodnotit řadu parametrů a ještě navigovat však každý cyklocomputer neumí. Musíte se zkrátka poohlédnout po nějakém skutečně „pořádném“. Takový je cyklocomputer nové generace Garmin Edge 800 s integrovaným GPS přijímačem, dotykovým displejem a možností dohrávání podrobných map, který docela nedávno uvedla na český trh společnost Picodas Praha (distributor navigačních přístrojů značky Garmin a výrobce navigačních map).
 Garmin Edge 800

Garmin Edge 800

 
Nejnovější model cyklocomputeru díky integrovanému přijímači GPS během jízdy na kole poskytuje a zaznamenává informace o rychlosti, vzdálenosti, času, pozici, výšce, teplotě a řadě dalších veličin. Při použití kompatibilního příslušenství k němu můžete připojit také snímače srdečního tepu, kadence šlapání a otáček kola nebo i měřiče výkonu.
 
Je to vlastně cyklopočítač, sport-tester a navigace v jednom. Líbit se vám bude také velký dotykový displej a bohatá nabídka funkcí, které uspokojí i ty nejnáročnější cyklisty a vrcholové sportovce. Edge 800 naviguje, vede, ale i vyhodnotí trénink přímo v terénu. Současně všechna naměřená data, včetně trasy tréninku, zaznamenává ve své paměti pro pozdější vyhodnocení, takže je lze následně přenášet do PC a zobrazovat nad digitální mapou na monitoru počítače a vyhodnocovat pomocí tréninkového serveru Garmin Connect.
 
Doporučená maloobchodní cena: 11 990 Kč.
 
Připravila: Šárka
Foto: Garmin
3. 11. 2010
 
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.


Diskuze: příspěvků