Kosmetika

Trendy v estetických zákrocích: cílem je přirozenost

Sbírání kytiček

Vidíte, jak se věk podepisuje na vašem obličeji, a přemýšlíte, co s tím? Dnes už existuje mnoho estetických zákroků a je těžké se v nich zorientovat.

Navíc, většina z nás není příznivcem úprav, které jsou výrazně vidět. Spoustě žen změní estetické úpravy jejich vzhled. Většina z nich pak vypadá velmi podobně. I my v redakci chceme trochu zmírnit známky stárnutí, a přitom vypadat přirozeně. Na jedné tiskové konferenci jsem se potkala s paní doktorkou Zuzanou Macko, a protože na mě udělala velký dojem, vyzpovídala jsem ji.

Čím jste chtěla být, když jste byla malá?

Pořád lékařkou. Měla jsem i ten kufřík zdravotní. A chtěla jsem pracovat se staršími lidmi. Pak mě v rodině potkalo kožní onkologické onemocnění a rohodla jsem se věnovat dermatologii. Nakonec mě hodně chytla estetická medicína. Můžu kombinovat estetické cítění s medicínou. Navíc je to obor dobrý pro kombinaci s rodinou. Můj manžel je chirurg. To je časově mnohem náročnější. Já jsem dlouho pracovala na různých klinikách. A pak už jsem to chtěla také dělat trochu po svém a věnovat se novým trendům. Chci, aby se pacient u nás cítil jako při rozhovoru s dobrým přítelem. Bez stresu a předsudků. Estetická medicína jde rychle dopředu a je potřeba jezdit na světové kongresy a sledovat novinky. Tak jsem si založila svoji kliniku FaceExpert.

Jaké jsou nejčastější estetické zákroky?

Zákrokem číslo jedna je botolutoxin. Je to zákrok, který trvá 10 minut. Je neinvazivní. Ženy trápí vrásky na čele a takzvaná mračivka. Na to se pořád píchá botulotoxin, protože na to zatím nikdo nic lepšího nevymyslel. Ona ta vráska mezi obočím vyjadřuje negativní emoce. Proto po aplikaci působí člověk na okolí více pozitivně. Je dobré lehce zjemnit vrásky kolem očí. A dá se jím korigovat i lehce padající obočí.

Hodně populární jsou rty. U všech věkových kategorií. Už u mladých slečen. Až po zralé ženy, které chtějí nějakou hydrataci. Když zralé ženě zhydratujete rty a vrátíte jim tu šťávu, tak to člověka omladí. Velkou část zákroků dělám jenom nějaký refreš. Časem se ty rty zmenšují. Ztrácí takovou tu šťávu, tu konturu. Takže mi je jen vrátíme cca o deset let zpět. To není zvětšování.

A myslíte jenom rty nebo i nad rtem

Věnujeme se i vráskám nad rtem, ale musíme i trošku do rtů. Kdysi se dělaly jenom vrásky nad rtem. Pak se ten ret trochu vtočil dovnitř a zapadnul. Takže nahoře měly objem, ret trochu zapadnul, a ony měly takové zobáčky. Takže vždycky se dělá i do kontury rtů.

Ženy často trápí nosoretní rýhy. Dnes už se neřeší jenom výplněmi. Pokud se výplně aplikují opakovaně, tak časem ten obličej neudrží své rysy. Ti lidé jsou takoví oteklí. Dneska se už kombinuje přístrojové ošetření a biostimulace, které jsou trendem v estetické medicíně. Rozdíl je v tom, že ony nedělají objem. To znamená, že my už dneska dokážeme liftovat obličej, ale bez toho, že zvětšíme tváře. My ho zachováme v tom původním stavu. Nechceme, aby byl člověk pořád víc a víc nafouklý. Chceme liftovat obličej a zachovat ho v původním stavu. A to dělají biostimulace. Ony vám nastimulují váš vlastní kolagen, vyliftují obličej a pořád vypadáte velmi přirozeně.

Novinkou v ošetření je Lumeka. Lumeka je intenzivní pulsní světlo. A ona sjednocuje pleť. Řeší pigmenatce. V povrchové vrstvě kůže stimuluje kolagen. Dělají se dvě až tři sezení lumeky a má to  nádherný efekt na sjednocení pleti, pigmentace, žilky.

A můžete nám ještě dovysvětlit, co to jsou ty biostimulace?

Biostimulace jsou materiály, které neobsahují kyselinu hyaluronovou. Obsahují látky, které stimulují fibroblasty, což jsou látky, které stimulují tvorbu kolagenu. A my volíme tu biostimulaci podle toho, jakou má kdo pokožku. Někdo jí má tenčí, tak volíme kyselinu polymléčnou. Někdo má pevnější, ale chceme trochu tvarovat, tak volíme kalcium hydroxi apatit vápenatý apod. Každý člověk je jiný. A každému dobře poslouží něco jiného. Pořád to jsou látky, které jsou tekuté a aplikují se injekčně. Stimulují tvorbu kolagenu a nemění objem obličeje.

Dalším ošetřením, vhodným třeba v zimě, je mikrojehličková radiofrekvence například Morfeus 8. To je v současné době velice populární přístroj i tady v Čechách. Stimulace kolagenu mikrijehličkama + radiofrekvence. Toto ošetření milují celebrity v Americe. To je přístrojová biostimulace.

A co oblíbené nitě?

Nitě jsou skvělá věc, ale ne pro lidi, kteří mají tenkou pokožku. Těm by nitě nedržely. Nitě se hodí pro lidi s těžkým padajícím obličejem. Alternativou nití může být Ultraformer, který liftuje hluboké tkáně.

A co krk?

Na ten je také skvělý Morfeus 8. Ono se to vypne, zpevní.

A ruce?

Taky biostimulace. Mají výdrž i dvou let.

A od kdy je dobré začít chodit na nějaké zákroky?

Určitě je dobrá prevence. Když my s tou ženou procházíme preventivní jemné zákroky. Střídáme ta různá ošetření. Přístrojová s biostimulací. Volíme je podle individuálních potřeb. Myslím, že žena může přijít už ve třiceti. To je věk, kdy je ideální s něčím malým začít. A už chodí i muži. Dneska už mám čtvrtého pána.

Připravila: Katka Soušková

Zdroj informací: FaceExpert, MUDr. Zuzana Macko
Zdroj fotografií: MUDr. Zuzana Macko
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků