Kosmetika

Kam aplikovat vůni, aby dlouho vydržela

Pokud chcete, aby vám vůně vydržela co nejdéle, nemusíte si hned kupovat drahý parfém za tisíce. Důležité je, abyste vůni uměla nanést na správné místo. Přinášíme vám několik tipů správné aplikace.

Aplikujte parfém ihned po sprše.

Díky horké sprše či koupeli se vám rozšíří póry a toho je třeba využít. Parfém se do kůže zapustí hlouběji a nevyprchá tak brzo.

Ne na sucho

Předtím, než na sebe nastříkáte svou oblíbenou vůni, ujistěte se, že je vaše pokožka hydratovaná. Pozor ale na to, aby se netloukla vůně vašeho tělového mléka s parfémem.

Netřete o sebe zápěstí

Každá druhá žena to prý dělá. Ale k ničemu to není, naopak, zničí se tak složky, které se mají uvolňovat postupně. Proto aplikujte parfém na obě zápěstí a nechte ho jednoduše zaschnout.

Pulsní body

Vůni nanášejte na tzv. pulsní body, to jsou nejvíce prokrvená a teplá místa na pokožce. Vůně bude intenzivnější a déle vám vydrží. Najdete je na vnitřním zápěstí, krční tepně, pokožce za ušima, loketní jamce, na spáncích nebo ve výstřihu. Vůni ale aplikujte vždy předtím, než se obléknete a ozdobíte šperky. Některé parfémy totiž zanechávají těžko odstranitelné skvrny na látce a reagují i s kovy.

Tip na letošní léto

V horkých dnech, když vyrážíte třeba v krátké sukni, aplikujte parfém i do podkolenních jamek. Přece jen se v létě víc potíme, ale díky tomuto triku budete o něco víc svěží.

Voňavé vlasy

Nanesení vůně do vlasů je skvělým způsobem, jak zajistit jemné působení vůně v průběhu celého dne. Buďte však opatrná, vstříknutí do čerstvě umytých vlasů nebo pravidelné používání výrazně aromatických vlasových přípravků bude mít za následek změnu aroma. Dále pamatujte na to, že alkohol obsažený v parfému může vlasy výrazně vysušit. Vůni tak nanášejte z větší vzdálenosti, ideálně z minimálně 20 cm.

Novinky letošního léta

Pokud ještě nemáte novou vůni na letošní léto, měla byste co nejdřív zamířit do nejbližší parfumerie nebo drogerie. Na léto se víc hodí svěží vůně, květinové nebo ovocné. Těžší sladké nebo kořeněné a orientální parfémy odložte až na podzim a zimu. V teplých měsících se totiž pohybujeme víc na sluníčku, které může spolu s některými parfémovými silicemi a alkoholem způsobit nevzhledné skvrny na kůži. Navíc v horku by vás ze silného parfému mohla bolet i hlava.

Připravila: Katka Soušková

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Zdroj informací: www.ventvenir.com/how-to-wear-perfume-correctly/
Zdroj fotografií: Unsplash

Diskuze: příspěvků