Kosmetika

Udělejte si opravdový pořádek v kosmetice

Chystáte se doma na jarní úklid. Stejný pořádek byste měly udělat i ve své kosmetické taštičce. Kontrola nejen dekorativní kosmetiky se vyplatí, rovněž je však třeba myslet na očistu štětců a houbiček.

Zkontrolujte dobu expirace

Třeba u řasenky se většinou doporučuje výměna jednou za půl roku, jinak hrozí, že by podráždila oči a mohla by způsobit dokonce i zánět spojivek. Pokud ji máte krátce, jen otřete obal, pečlivě zejména v oblasti uzávěru. Pak ořežte všechny tužky, zbavíte se tím bakterií nanesených na konečcích. Datum expirace si hlídejte hlavně u tekutých make-upů. Naopak tuhý pudr při správném skladování vydrží dlouho. 

Na své pleti nešetřete 

Podobný „průvan“ proveďte u další kosmetiky, kterou máte do zásoby či ji používáte jen výjimečně. A to, co se vám už nezdá, ať už barvou, konzistencí či dokonce nepříjemným aroma, bez milosti vyhoďte. Což platí i pro zbytky krémů nebo jejich vzorky, které mnohé ženy rády s oblibou schraňují, ale pak je zapomenou používat. Prošlé a staré výrobky můžou způsobovat alergické reakce a kožní potíže. 

Čistěte štětce i houbičky 

Štětečky, štětce i houbičky. Používáme je běžně, považujeme je za samozřejmost, ale přiznejme si – jak často je čistíme? Přitom se na nich zachytává mastnota, zbytky z líčidel a mnohé nečistoty. A to vše může způsobit řadu nepříjemnosti na pleti. Nejjednodušší řešení? Vyperte je ve vlažné vodě, například s přídavkem šamponu, a nechte přirozeně uschnout. Nejlépe na savém froté ručníku, jen je na něj položte.

Na štětce i houbičky ještě pravidelně aplikujte speciální antibakteriální spreje nebo čistič štětců. Nastříkejte sprej na štětec a pak ho otřete do papírového kapesníčku. Takovou očistu je nutné provádět pravidelně. Potom omyjte i hřeben, buď opět v šamponové lázni nebo ho vydrhněte pod proudem tekoucí vody s pomocí dětského mýdla a kartáčku. Rovněž očistěte všechna svá zrcátka. 

Vůně a deodoranty 

Na závěr poveďte revizi vůní, ale i sprejů či deodorantů. Mnohdy si z nostalgie necháváme doslova zbytky výrobků a pak se nám v koupelně či v ložnici doslova rozmnožují sestavy lahviček. Pokud nejste zrovna jejich sběratelkou, přestaňte z nich otírat prach a podle data výroby zvažte, co ještě lze použít a co už je třeba vyhodit. Pakl alespoň budete mít dobrý důvod zase si něco nového koupit.

Připravila: Katka Soušková
Zdroj: Krasa.cz, webozdravi.cz
Foto: Josef Soušek


Diskuze: příspěvků