Sport

Už máte novou autolékárničku?

Sbírání kytiček

Od 1. ledna 2011 musí být podle nové vyhlášky z roku 2009 každé auto vybaveno zcela novou autolékárničkou. Takže není nač čekat – zastavte se v lékárně, zdravotnických potřebách, na benzínové pumpě, nebo v obchodním domě, např. v Tescu a lékárničku si pořiďte.

Možná stále tápete v tom, co má vlastně nová lékárnička obsahovat. Pozor! Její obsah se od původní varianty zásadně liší. Motoristé v nich nově musí mít k dispozici resuscitační masku s výdechovou chlopní, izotermickou fólii a leták s radami, jak zvládnout dopravní nehodu. Naopak není nutná resuscitační rouška, sterilní obvazy a zavírací špendlík. Komponenty, jako jsou obvazy, obinadlo, náplasti a rouška, mají pevně stanovené parametry vyhovující zdravotnickým normám. Nůžky mají speciální tvar se zaoblenými rohy, které brání poranění. Lidé by si měli stále hlídat i expirační dobu autolékárniček.
Komponenty autolékárničky mají pomoci s dokonalejším provedením první pomoci. Izotermická fólie slouží proti prochladnutí nebo přehřátí zraněných osob, leták řidiče i spolucestující poučí o tom, jak se zachovat při dopravní nehodě a jak správně poskytnout první pomoc.
 
 

 

 Odborníci radí pořídit si raději zcela novou lékárničku, než dokupovat jednotlivé komponenty. „Pokud se zákazník rozhodne dokoupit si chybějící komponenty do staré lékárničky, vystavuje se tomu, že původní obsah prošel expirační dobou, nebo si nepořídí vše zcela podle nového předpisu a nákup ho může třeba i včetně pokuty vyjít podstatně dráž než v případě pořízení lékárny nové,“ vysvětluje Hana Smítková, technická manažerka  pro nepotravinové zboží Tesco.

 
Vzhledem k tomu, že od Nového roku je navíc povinná také reflexní vesta, můžete se na trhu poohlédnout také po lékárničkách, které jsou vybaveny i vestou.  Vhodným dárkem je proto i HARTMANN autolékárnička s reflexní vestou 2v1.
 
Více informací o autolékárničkách najdete na stránkách www.autolekarnicka.cz
 
Připravila: Šárka
Foto: Tesco, Hartmann
6. 1. 2011
 
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků