Akce

Užijte si den svatého Valentýna v Paříži!

Sbírání kytiček

Pokud jste zamilovaní, je jistě důležitější s kým svátek svatého Valentýna strávíte, než kde ho oslavíte. Přesto se většina z nás snaží vymyslet něco originálního. Chcete mít spoustu nezapomenutelných společných zážitků? Doporučujeme vám navštívit jedno z nejkrásnějších a zároveň nejromantičtějších měst v Evropě – Paříž.

Toto nádherné město nad Seinou zkrátka bylo, je a vždy bude Mekkou všech milenců, snílků a romantiků z celého světa. Vypravíte-li se do Paříže, zjistíte, že je to město, ve kterém pulzuje život ve dne i v noci. Stačí pouze vybrat si ten správný – tedy váš – směr. Připravili jsme pro vás proto několik zajímavých tipů, ať už jste duchem spíše umělci, bohémové, intelektuálové, nebo prahnete po historii a poznávání všeho nového, ale především, když jste zamilovaní. Pokud si navíc troufnete být nejzamilovanějším párem a zapojíte se do soutěže s pralinkami I Love Milka, můžete vyhrát exkluzivní zájezd do Paříže zdarma. Více se dozvíte na http://www.facebook.com/Milka.cz.sk.

Pokud se do Paříže chystáte, můžete navštívit deset míst ne tolik známých, avšak přesto ne méně zajímavých a romantických, která si zkrátka nesmí žádný zamilovaný pár nechat ujít!

„Zeď lásky“ (Le mur des je t´aime)
Hned u vchodu z metra Abbesses na náměstí Place de Abbesses Montmartre najdete malou romantickou zahradu, ve které uvidíte zeď o ploše asi 40 metrů čtverečních postavenou z 612 dlaždic ze smaltované lávy s nápisy „Miluji tě“ ve více než 300 jazycích světa. Nechybí tu dokonce ani hieroglyfy a pozorní návštěvníci najdou i vyznání lásky v češtině. Tato zeď je jakýmsi památníkem lásky a stala se místem zamilovaných z celého světa, kteří se zde scházejí, aby si dali vášnivý polibek právě na svátek svatého Valentýna.

Vincennský les (Bois de Vincenne)
Až budete unaveni ruchem velkoměsta, určitě navštivte Vincennský les. Tento zalesněný park je přímo ideální na romantickou procházku ve dvou. Srdce romantika jistě zaplesá při projížďce na lodičkách či prohlídce rozsáhlé výstavy květin. Nechybí ani četné kavárny a restaurace, a dokonce zde najdete i zoo. Park má navíc přesně tu piknikovou atmosféru, která se u nás teprve probouzí, takže pokud nejste úplně kavárenskými typy, nezapomeňte na košík se zásobami a přibalte čokoládové pralinky ve tvaru srdce.

Restaurace Kong
Je známo, že při objevování Paříže jsou nejdůležitějšími zastávkami kavárny a restaurace. Restaurant Kong ve čtvrti Marais si rozhodně nenechte ujít. Má vzdušný interiér, takže máte pocit, že sedíte spíše venku než uvnitř. Jestli budete mít štěstí na počasí, čekají vás ty nejromantičtější chvilky, pokud si objednáte drink v pozdním odpoledni a budete sledovat slunce barvící do oranžova domy na protilehlém Levém břehu. Byla tady také natočena jedna scéna z předposledního dílu seriálu Sex ve městě, který zbožňuje nejedna dáma. Místo sice patří k poměrně dražším, stojí však za to.

Most umění (Pont des Arts)
První kovový most v Paříži pro pěší, který vede od Francouzského institutu k Louvru, nabízí krásný výhled na Seinu a Notre-Dame. Každý pátek a sobotu se zde scházejí lidé, baví se a za zvuku hudby tančí. Ideální místo, pokud se chcete pobavit a proniknout do života převážně mladých Pařížanů.

Zámky lásky nad Seinou
Až půjdete z prohlídky katedrály Notre-Dame, nezapomeňte se zastavit na Arcibiskupském mostě s visacími zámky lásky a zamkněte si svoji lásku na věky! Most najdete u východního cípu ostrova Cité (4. obvod) na levém břehu řeky. Uvidíte zde tisíce visacích zámků různých velikostí a tvarů se jmény milenců, kteří si takto pojistili svoji lásku. Zámky koupíte v nedalekých obchůdcích za cca 10 Eur a prodavači vám k nim dají pohotově i fixu. Vaše jména si však můžete do zámku nechat i vyrýt, aby je nesmyl déšť.

Terasa obchodního domu Les Galeries Lafayette
Pokud se vypravíte metrem č. 3 nebo 9 a dojedete na stanici Havre-Caumartin, ocitnete se na ulici Haussmann Boulevard a tento velký obchodní dům uvidíte přímo před sebou. Vyjeďte eskalátorem do nejvyššího patra, odkud se dostanete přímo na střešní terasu. Neuvěřitelný výhled na celou Paříž opravdu stojí za to a místo je kupodivu nepřeplněno turisty!

Palačinky v Latinské čtvrti
Až budete přesyceni vší tou nádherou okolo, zajděte si ještě na dobroty, které nabízejí místní kavárny či bistra. Jsou jich zde tisíce a jsou stále plné. K voňavému moku si můžete dát i něco dobrého k snědku, oblíbené jsou proslulé pařížské palačinky (crêpes). Ty vůbec nejlepší dělají v uličkách Latinské čtvrti. Mají různé přísady: sladké s čokoládou, nejrůznějšími marmeládami a sirupy, koňakem či zavařeninou, slané se sýrem nebo šunkou. Všechny chutnají vskutku výtečně.

Pasáže
Stejně jako Praha, i Paříž je proslulá svými rozlehlými pasážemi. Bohužel, z původních 130 jich zbylo už jen 20, ale jejich návštěva stojí za to. Doporučujeme projít si hlavně elegantní Galerii Vivienne, což je vskutku architektonický skvost s nádhernými mozaikovými podlahami. K příjemnému odpočinku vás tu vyzve slavná čajovna A Priori Thé. Galerie Véro-Dodat z 19. století je zase rájem pro malé obchůdky s nejrůznějším zbožím. Mezi průčelím obchodů se dochovala četná půvabná stará zrcadla.

Hřbitov Père Lachaise
Tento největší pařížský hřbitov se vyplatí navštívit, a to nejen kvůli příjemné procházce. Dýchne na vás tady opravdový kus historie. V roce 1804 jej založil Napoleon Bonaparte, a od té doby zde přibylo téměř 70 000 hrobů. Odpočívají tu desítky slavných osobností (Appolinaire, Molière, Chopin, Honoré de Balzac, Oscar Wilde, Jim Morisson) a je tady pochována i světově proslulá chansoniérka Edith Piaf.

Comédie Française
Kdo má rád francouzské klasiky a mluví zdejším jazykem, měl by si zcela jistě dopřát jeden večer v nejstarším francouzském národním divadle. Bude to nezapomenutelný zážitek. Hrají se zde především zamilované satirické komedie. Ve foyer navíc uvidíte Molièrovo křeslo. (Palais Royal, 2 rue de Richelieu, metro C4)

Máte i vy nějaké oblíbené místo v Paříži? Podělte se o něj s ostatními v diskuzi pod článkem.

Foto: archiv
25. 1. 2012

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků