Hobby

Vánoce z pohledu reflexivní astrologie

Vánoce letos z astrologického pohledu přinášejí silné obsazení zemského živlu. Jedná se o konstelaci velmi praktickou, spíše tradiční a orientovanou do materiální sféry.

V případě dárků může být zvýšenou měrou posuzována jejich užitečnost, využitelnost, nebo i materiální hodnota, mohou ale potěšit také dárky přinášející úsporu do domácnosti, šetrné k přírodě nebo podtrhující trvalost, tradici a společenské renomé. (Samozřejmě s ohledem na individuální horoskopy a jejich podobu, ale v obecné konstelaci dominuje tento trend). 

Jupiter v Kozorohu v konjunkci se Sluncem může navozovat také sklon prezentovat sociální status a postavení a vnáší do vánoční atmosféry smysl pro formálnost, serióznost, trvalost, zodpovědnost a řád. Díky souběžnému trigonu s Uranem v Býku se ale zřejmě projeví i potřeba nezávislosti, individualistické sklony a touha po originalitě. K té přispěje také Venuše putující znamením Vodnáře, která posílí společenskost, dobročinnost, ale také určitý odstup, nadhled a v kvadrátu s Uranem v Býku i potřebu volnosti. 

Jedná se o postavení, které má smysl pro kolektivní aktivity a potřeby většího celku, v individuálních vztazích může ale spíše tápat a tento aspekt není stoprocentně emočně vřelý, což se dá říci také o umístění Marse ve znamení Štíra v přesném sextilu s Plutem v Kozorohu. Oba tyto aspekty svědčí také o tom, že Vánoce tentokrát mohou být obdobím hlubokých psychologických analýz a vhledů, zejména před Vánoci je pak pravděpodobné rozkrývání různých investigativních kauz. 

Smysl pro humor a komunikační otevřenost by měl podporovat Merkur ve Střelci, pozor ale na přílišnou upřímnost nebo netaktnost, urazit druhé nemusí být na Vánoce výjimkou – přesný kvadrát Slunce v Kozorohu s Chirónem v Beranu může potrápit ego – velkorysá, ale mnohdy i velikášská konjunkce Jupitera se Sluncem zde může zvyšovat také citlivost a Merkur se na Štěpána a 27.12. dostává do kvadrátu s černou lunou v Rybách. Jízlivosti spojené s Marsem ve Štíru se tedy nemusí vyplatit a může je následovat velmi rychlá zpětná bumerangová vlna. 

Zítra se podíváme na jednotlivé sváteční dny.

Každodenní astrologické rozbory můžete sledovat na facebookové stránce Reflexivní astrologie, kam také můžete napsat, pokud máte zájem o individuální osobní rozbor nebo konzulataci, můžete ji kontaktovat také na e-mailu astrologie.brno@gmail.com. 

Vypracovala: Reflexivní astrologie astrologie.brno@gmail.com 

Foto: iStock


Diskuze: příspěvků