Domácnost

Vánoční trendy: Jak vybrat vánoční ozdoby.

Vánoční ozdoby tradičně dekorují stromeček, ale použít je můžete i jinde v bytě. Vybírejte z mnoha tvarů, barev i materiálů.

Letošní vánoční dekorace se nesou na vlnách několika trendů. Pravidelné čtenářky našeho webu už jistě vědí, že hlavní barvou je zlatá, případně odstíny champagne. Co ještě frčí? Kromě klasických baněk se objevují i velmi netradiční tvarová pojetí a vedle moderního stylu se stále prosazují folklorní motivy.

Jako za starých časů

Ozdoby odkazující na dobu minulou mají mnoho podob. Můžou připomínat cukroví z perníku, vyšívaná srdíčka, zvonečky nebo staré hračky. Mezi oblíbené tvary nyní mimo jiné patří motiv houpacího koníčka – tak, jak ho znali naši předci. Jen s tím rozdílem, že ve své mini podobě se dnes používá také na stromek.

Keramické ozdoby Villleroy & Boch, cena od 300 Kč, Luxury Table

 

Třpytivé svátky

Ač je zlatá jasnou favoritkou, společně s ní se nedá přehlédnout stříbrná. Vyberte si jednu z nich a kombinujte ji s vhodnými barvami (zkuste osvědčené spojení zlatá+červená nebo stříbrná+bílá či modrá, ale variant je samozřejmě mnohem více). Na Vánoce se má všechno třpytit a právě zlatá barva je pro tento účel doslova stvořená.

Ozdoby ve tvaru bruslí, 150 Kč/kus, Le Patio

 

Červená jistota

Bez ohledu na to, co je zrovna in, se stále používá červená barva. K vidění je také na textilních ozdobách, ať už připomínají figurky nebo zvířata. Červené ozdoby a zelené větvičky k sobě zkrátka patří, na vás jen zůstává zvolit jednotný styl zdobení.

Ozdoby Vinter 2015, 4 kusy 149 Kč, IKEA

 

Koule nejen na stromek

Je to tak – vánoční ozdoby v posledních letech doslova obsazují celý interiér. Dávají se do průhledných skleněných nádob a pak fungují jako dekorace (třeba místo sošky), vytvářejí se z nich závěsy, které můžete připevnit například na okenní kliku, anebo se z nich stávají malé vázičky, do nichž se vkládá (nejen) vánoční hvězda. Samozřejmě nechybí ani na svátečně prostřeném stole.

Skleněné ozdoby Glassor, cena od 64 Kč

 

S andělskými křídly

Každý z nás občas potřebuje podat pomocnou ruku a tu symbolickou nabízí andělé. Myslíte si to také? Patrně ano, protože podle obchodníků se právě andělský motiv před svátky nejrychleji vyprodá. Naštěstí pro nás je nabídka trhu skutečně nepřeberná, a tak ještě v tyto dny můžete vybírat, zda dáte přednost andělům dřevěným, skleněným, kovovým, papírovým, filcovým, plastovým…

Dřevěný anděl La Almara, 69 Kč kus

 

Připravila: Marcela
Foto: IKEA a archiv firem
16. 12. 2015

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků