Děti

Vaření s dětmi: překvapte je a bavte se

Sbírání kytiček

Nevíte, jak zabavit potomka, když chystáte třeba rychlou večeři nebo i složitější nedělní oběd? Zapojte ho do hry a pasujte ho na svého hlavního pomocníka.

Naše generace na to nebyla moc zvyklá, nás maminky z kuchyně spíše vyháněly. Ale doba se mění, tak proč nezměnit i tento zajetý stereotyp. Když navíc děti přizvete na pomoc do kuchyně, lidově řečeno zabijete dvě mouchy jednou ranou – budete mít potomka pod dohledem, a navíc spolu strávíte příjemné chvíle. Výsledný pokrm pak vnímejte jako třešničku na dortu.

Vařte jednoduše

Děti obvykle nemají rády moc složitá jídla. Jak uvařit něco jednoduchého, a přitom děti zaujmout? Právě na to je ideální asijská kuchyně. Jednoduchost je jí vlastní, při přípravě tamějších jídel nepotřebujete složitě vážit suroviny ani dodržovat striktní postupy. Netradiční suroviny a chuťové kombinace se ovšem postarají o velký efekt.

Překvapte je a bavte se

Děti nejvíce ocení, když si mohou hrát na dospělého. A potom ukazovat, co a jak se správně dělá. Umožněte jim stát se na chvíli šéfkuchařem, vybírat suroviny, udílet pokyny, rozhodovat, co a jak připravit. Existuje spousta pokrmů, u kterých můžete popustit uzdu fantazii a nestresovat se, zda postupujete správně.

Podřiďte se tomu, co chutná vašim dětem

My dospělí víme nejlépe, jak by se naše děti měly stravovat a co je pro ně nejvhodnější. Někdy ale stojí za to zapřemýšlet, jestli byste svému dítěti nemohli vyjít vstříc. Banán k večeři? A proč ne!

Připravila: Věra Hájková

Zdroj informací: SasaZU
Zdroj fotografií: Pexels
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků