Kosmetika

Vůně, které podtrhnou ženské kouzlo

Vůně je nezbytným doplňkem každé ženy. Dokresluje její půvab, vytváří kolem ní nezaměnitelnou auru a také má obrovský vliv na to, jak se cítí. 

Některé parfémy dokážou v ženě probudit femme fatale, jiné ji zase promění v éterickou vílu. Přečtěte si, jak nejlépe vybrat vůni, která dokonale podtrhne vaši osobnost.

Podle vůně se parfémy pro ženy dělí na květinové, orientální, ovocné, cypřišové a kořenité. Ačkoliv vám toto rozdělení pomůže se základní orientací při výběru parfému, důležité je dívat se na jeho složení. Obsažené ingredience vám totiž napovědí, zda se k vaší osobnosti vůně hodí, či nikoliv. 

Ideální denní vůně? Tóny ovoce i květin

Ovocné vůně s esencemi z hrušek, broskví anebo malin jsou svěží a jako stvořené pro elegantní mladé ženy. Naopak vyzrálé a sebevědomé ženy nejčastěji sahají po parfémech s hřejivou vanilkou, ambrou anebo květinami, jako je jasmín či damašská růže. Sportovně založené povahy pak obvykle dávají přednost vůním s citrusovým nádechem, které jsou svěží a plné energie. Takové parfémy nejčastěji obsahují výtažky z pomerančovníku, citronu nebo bergamotu. 

Svůdné vůně pro osudové večery 

Už dávno neplatí, že celý život zasvětíme jedné vůni. Většina žen střídá parfémy nejen podle ročního období, ale také dle příležitosti. Zatímco na denní nošení se hodí lehčí vůně, večer sáhněte po intenzivnějších a výraznějších parfémech, které ve vás probudí ženskou svůdnost. Rudou rtěnku a přiléhavé šaty nejlépe doplní květinové akordy podmanivých kosatců, fialek či pivoněk. Vybírat můžete i z orientálních vůní, v nichž hraje prim koření a dřeviny, jako je pačuli, santal, růžový pepř nebo kadidlo.


Parfém, parfémová, nebo toaletní voda?

Nevíte, zda zvolit parfém, parfémovou, anebo toaletní vodu? Rozdíl mezi nimi spočívá v koncentraci vonných esencí, a tedy i v jejich intenzitě. Parfém obsahuje až 30 % vonných složek a řadí se proto mezi nejsilnější vůně, které vydrží i 12 hodin. Naproti tomu parfémová voda (EdP) v sobě ukrývá 8 až 15 % esencí, které se uvolňují až 8 hodin, a je proto ideální na každodenní nošení. A nakonec toaletní voda (EdT) – v ní se koncentrace vonných složek pohybuje v rozmezí od 4 do 8 %. Sice vydrží vonět zhruba jen 4 hodiny, zato je lehčí a pro léto jako stvořená. Jak totiž rtuť na teploměru stoupá, vůně se z pokožky uvolňuje rychleji, a tím pádem i intenzivněji.


Komerční prezentace

Foto: UnsplashDiskuze: příspěvků