Domácnost

Výběr nové ledničky do domácnosti. Proč jej neuspěchat?

Sbírání kytiček

Výběr nové ledničky nemusí být tak jednoduchý, jak by se mohlo zdát. Pokud ovšem nakoupíte správně, nejenže budete mít dostatek místa na potraviny a nápoje, ale můžete také značně ušetřit!

Kvalitní lednička musí splňovat řadu požadavků

Při nákupu ledničky je třeba zohlednit několik důležitých aspektů. Podívejme se tedy na jejich stručný přehled.

  • Velikost a objem. Záleží na rozměrech kuchyně a volného prostoru, dále na počtu členů domácnosti i na četnosti nákupů. Někdo nakupuje pouze na nejbližší dny, další má tendenci dělat „zásoby“. V každém případě místo pomůže ušetřit vestavná varianta.
  • Typ. Toto hledisko souvisí s předchozím. Pro menší domácnosti postačí monoklimatické ledničky (bez mrazáku), případně menší ledničky s mrazákem, pro větší domácnosti jsou vhodnější americké ledničky anebo větší kombinované ledničky.
  • Spotřeba energie. Chcete-li ušetřit, pochopitelně se již při nákupu musíte zajímat o energetickou třídu. Nejúspornější bude lednička se značením A+++. Taková varianta sice bývá dražší, nicméně následně bude šetrnější k vaší peněžence a navíc i k životnímu prostředí.
  • Funkce. Některým lidem stačí „klasická“ lednička, jiní si nicméně potrpí na moderní funkce, kterých dnes existuje velké množství. Samozřejmě ale platí, že čím více funkcí, tím dražší spotřebič.
  • Pořizovací cena. Rodinný rozpočet není nafukovací, takže záleží i na finanční stránce. Proto si určete, kolik chcete za novou lednici utratit. Ceny ledniček se liší i v jednotlivých obchodech, takže to chce hledat. Zkusit můžete např. e-shop Expert.cz.

 

Připravila: komerční prezentace
Foto:Expert.cz
30. 4. 2015

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků