Domácnost

Vychutnejte si kávu ze stylových šálků

Možná si nejlépe vychutnáte kafíčko z otřískaného keramického hrnku, který s vámi putuje po kancelářích už pěkných pár let. Jenže co když přijde návštěva a vy byste chtěla servírovat kávu stylově? Pak si pořiďte kvalitní porcelánový servis ve francouzském stylu.

Vybírejte pečlivě. Možná to nevíte, ale správně zvolený šálek má vliv na chuť a aroma vaší kávy. Tvar šálku a použitý materiál jsou totiž mnohem důležitější, než by se na první pohled mohlo zdát. A to nejen proto, že prvním smyslem, který při pití kávy zapojíme, je zrak. Tvar šálku totiž zásadně ovlivňuje vzhled kávy, správnou teplotu, udržení pravé chuti kávy a čichový požitek díky správnému uchování a následnému uvolňování aroma kávy.
Nejlepším materiálem pro výrobu šálků na kávu je čínský porcelán. Je velmi příjemný na dotek rtů a káva v něm nejpomaleji stydne.

A jak povýšíte rituál pití kávy na nevšední zážitek? Servírujte kávu neotřelým způsobem. Stačí si jen vybrat designové a nekonvenční šálky!
 

Kelímek Revol

Kelímek Revol

Stylové porcelánové kelímky a šálky od francouzské značky Revol jsou sázkou na jistotu. Tato tradiční rodinná firma byla založena ve francouzském Saint-Uze už v roce 1789, se světem porcelánu je tedy spojována úctyhodných 222 let. Šálky a kelímky jsou vyráběny z vysoce kvalitního porcelánu, jehož receptura je zahalena tajemstvím. Ví se jen, že obsahuje směs hlíny, křemene, živce a kaolínu. Šálky jsou pak odolné proti nárazu a vysoký teplotám, a umožní vám tak dokonale rozvinout aroma kávy. Design šálků a kelímků od firmy Revol má pevné kořeny ve francouzské kuchyni. Jistě vás okouzlí různé barevné variace, úžasné tvary a nezvyklé proporce. A co kromě kvality a designu ještě oceníte? Například kelímek na espresso s podšálkem Froissés má všestranné využití; osvědčí se nejen jako formička na lahodné muffiny, ale třeba také jako cukřenka na kostkový cukr.

Picto Caffé

Picto Caffé

Dalším povedeným kouskem z Francie je set na espresso Picto Caffè, který vytvořil mladý nadějný produktový designer Romain Duclos z agentury Rlos Design. Keramický šálek s podšálkem je ručně malovaný a dostane vás svou originalitou.


 

 

 
 
Matroska Cup

Matroska Cup

Česká republika ale v designu šálků na kávu není za Francií pozadu. Pokud chcete kávu servírovat v nekonvenčních šálcích, rozhodně sáhněte po originálním porcelánovém setu Matroska Cup, který vytvořil v roce 2005 známý český produktový designer Maxim Velčovský. Šálek standardního tvaru s kulatým ouškem doplňuje podšálek ve tvaru siluety matrošky, který má zároveň funkci tácu. Autor zde vtipně zpracovává motiv tradiční ruské malované panenky.

Francouzské stylové šálky představují dokonalý způsob, jak servírovat kávu. Ale i mnoho dalších krásných tipů ve francouzském stylu vám přináší francouzská luxusní káva Carte Noire na webových stránkách www.kavaveznamenitouhy.cz

Připravila: Zuzana
13.10.2011
Foto: iStock, Kraft Foods

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků