Kariéra

Vyšší plat a lepší místo. Nikdy není pozdě!

Sbírání kytiček

Kdo by nechtěl lepší místo a vyšší plat? K tomu je ale často potřeba mít titul, nebo alespoň dostatečnou praxi. Ale málokterý zaměstnaný člověk si dnes může dovolit všeho nechat a vrátit se do školy a zvyšovat si kvalifikaci. Ale i to má řešení – studium MBA.

MBA: Titul, který otevírá dveře

Titul MBA otevírá dveře k vyšším postům a platům nejen v českých luzích a hájích, ale také po celém světě. Je totiž obdobou českého magisterského vzdělání, ale na rozdíl od něj má mezinárodní platnost. Navíc ho můžete získat v mnoha oborech – od marketingu a PR až po mezinárodní právo.

Akreditaci k výuce studijních programů často udělují zahraniční vysoké školy, proto za studium zaplatíte kolem sto tisíc, ale na oplátku získáte prestižní titul s mezinárodní platností. Studium MBA je investicí do profesního růstu, která se vám obratem vrátí.


Průprava na vedoucí pozice s důrazem na praxi

Titul MBA je titul profesní – znamená to, že je studium zaměřeno především na praktické znalosti. Získaný titul je tak dokladem o kvalifikaci a především o relevantní praxi v daném oboru.

Samotné studium je zaměřené hlavně na praktické dovednosti, proto jednotlivé předměty přednášejí odborníci z praxe. Při hledání instituce, kde titul MBA získáte, proto zjišťujte, jaký je tým lektorů. S kapacitami, od kterých se mnohé naučíte, se setkáte například na ebschool.cz.

Tip: K přijetí ke studiu vám stačí buď doklad o získaném titulu Bc., nebo doklad o relevantní praxi v oboru.

Studium MBA je skvělou volbou pro čerstvé absolventy bakalářského studia, ale nejen pro ně. Pokud také chcete zvýšit svou kvalifikaci bez nutnosti opustit zaměstnání, studium MBA je pro vás jasnou volbou. Studuje se totiž distančně (o víkendech) a formou online výuky. Celé studium navíc trvá pouhých 12 až 14 měsíců.

 

Komerční prezentace
Foto: iStock
25. 5. 2015

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků