Cestování

Wellness a relax: pobyty, které vás nabijí energií

Sbírání kytiček

Ať už je to z neustálého stresu v práci nebo je to způsobené radostmi i starostmi života maminky, každá z nás se čas od času potřebuje zastavit, vydechnout a nabrat novou energii, sílu a inspiraci. Rychlé, nezdravé životní tempo a denní stereotyp zmáhají jak tělo, tak i mysl. Od toho jsou tu naštěstí různé wellness a relaxační pobyty, takže si stačí vybrat místo a datum, popadnout kufry a vydat se na cestu za zaslouženým odpočinkem.

Wellness z domova versus wellness pobyty

Pokud vás tlačí čas nebo máte omezené prostředky, relax z domova není špatný nápad – přece jen je to relax. Vypravit se do parku, zajít na masáž, na kosmetiku, dát si dobré jídlo a celý den se potulovat beze spěchu a rozmyslu, to nezní špatně, že ne? Přesto je lepší, pokud se seberete a vycestujete z města ven na nějaký pěkný relaxační pobyt. Většina hotelů či areálů zaměřených na wellness vám nabídne celou škálu služeb a aktivit, takže nebudete muset nic složitě vyřizovat a budete si jen užívat. Využít můžete různé slevy.
 

Kdy je dobré se na takový wellness pobyt vypravit?

Pokud možno co nejdříve, když ucítíte únavu po fyzické a psychické stránce, jste v neustálém stresu, máte problémy s jídlem nebo se spaním… Špatná nálada nebo nepříjemné bolesti se projeví i na vaší práci a vašem vystupování, takže relax neodkládejte – čím dříve budete zase plná energie, tím lépe.


Výběr dobrého wellness a relaxačního pobytu

Než začnete vybírat a vyhledávat, sepište si na papír svoje požadavky a očekávání. Kolik jste ochotna zaplatit? V jaké lokalitě by měl pobyt být? Chcete jet na typický wellness víkend nebo rovnou na celý týden? Preferujete masáže a lázně nebo pohyb v nádherné přírodě? Takto si ujasníte, co přesně byste si představovala pod pojmem „dokonalý relax“ a výběr pro vás bude hned snadnější. Zřetel berte také na kvalitu nabízených služeb a zkušenosti ostatních návštěvníků. Podívejte se na nabídku slev na pobyty.

Gastronomie je důležitá

Jedním z nejdůležitějších kritérií pro výběr správného wellness pobytu je i strava. Kvalitní wellness hotel či areál by měl mít restauraci s širokým výběrem jídel – většinou pak ale hlavně těch zdravých, které pohladí vaše chuťové buňky a zároveň dobře pročistí organismus. V některých luxusnějších wellness hotelech se můžete také zúčastnit konzultace s výživovým poradcem, který vám může pomoci s vytvořením osobního pestrého a zdravého jídelníčku pro každý den.

S kým na relax vyrazit?

Čas, který trávíte na wellness pobytech, je především čas pro úplné zklidnění a hýčkání sebe sama. Je to únik stresovým situacím z domova či práce, a proto na wellness víkendy většinou jezdí lidé sami. Pokud se ale v neznámém prostředí budete o samotě cítit nesvá, nebo si myslíte, že s kamarádkou – která by si konečně také měla odpočinout – to bude zábavnější, nic vás nedrží. Partnera protentokrát nechte doma – ať je čas strávený mimo domov jen pro vás a o vás. Prohlédněte si nabídku levného ubytování a určitě si vyberete.


Aktivity mimo wellness, které se dají zařadit do mého relaxačního víkendu (týdne)

Pokud jste povaha aktivní, můžete si dopřát nejen masáže a kúry, ale i pěkné zážitky – od výletů do přírody na kole, přes návštěvu divadla až k nákupnímu odpoledni, záleží na tom, co vás povzbudí a potěší. Adrenalinové a příliš fyzicky náročné aktivity ale odložte raději na jindy.

Změnu po dnech strávených na podobném pobytu na sobě určitě poznáte. Budete plná dobré nálady, energie, chuti do života a do práce, a budete se těšit na své malé uličníky domů. Máte nějaké oblíbené relaxační pobyty, místa nebo služby? Podělte se o ně s námi a ostatními čtenářkami!

Připravila: Natálie
Foto: iStock
7. 6. 2012

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků