Hobby

Zajímavé tipy ze zahraničí 2. díl

Sbírání kytiček

Jste zvědaví, co tentokrát zaujalo Vandu v zahraničních časopisech? Tento týden pro vás vybrala tyto tipy.

O dentální niti

Zdá se, že bakterie, které způsobují zánět dásní, také mohou spouštět záněty v celém těle. Používání dentální nitě alespoň jednou denně nás může chránit před rakovinou a srdečními chorobami a prodlouží nám život o 6,4 roku, říká Michael F. Roizen, autor knihy The Real Age Makeover. Myslíte, že taková malá nitka může mít tak velkou sílu?

Cvičení posiluje imunitní systém

Když se potíme, např. při ranním joggingu, náš imunitní systém se zlepšuje! 30 – 40 minut aerobního cvičení denně totiž posiluje tzv. T buňky, které potírají nádorové buňky, říká dr. Liponis, známý americký alternativní lékař. Lidí, kteří necvičí, mají tendence ke zvyšování reaktivního proteinu C, který produkují játra jako odpověď na zánět v těle.

Cvičením proti stresu

21 minut – to je doba, kterou máme cvičit, pokud potřebujeme snížit stres a úzkost, říkají vědci z kolumbijské univerzity v New Yorku. Pravidelné cvičení je výbornou prevencí pro špatnou náladu, pomáhá se jí i zbavit! Posilovat a cítit se šťastnější? To zní dobře, že?

Motivační mantry

Příště, až budete cvičit a budou Vám docházet síly, zkuste si pro sebe opakovat „motivační mantry“ jako např. „dokážu to“, „jsem silný/á“ atd. Sportovní vědecká studie v USA shledala, že lidé, kteří si pozitivní mantry opakují, cvičí déle a dokonce se cítí jakoby vynakládali méně energie.


Připravila: Vanda, www.studiovanda.cz
Foto: Thinkstock
6. 3. 2014

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si MeziŽenami.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků